20.06.2018 16:44

Nadchodzą kolejne seriale „Star Trek”. Patrick Stewart powróci w roli kapitana Picarda?

Fani „Star Treka” mogą już zacierać ręce. Stacja CBS szykuje kolejne produkcje z uniwersum gwiezdnej wędrówki, którym przewodzić będzie Alex Kurtzman.

Star Trek
foto: PARAMOUNT PICTURES / Album/ EAST NEWS

Alex Kurtzman, producent i scenarzysta związany z uniwersum „Star Trek”, który m.in. pełnił rolę producenta wykonawczego serialu „Star Trek: Discovery”, przedłużył swój kontrakt ze stacją CBS na kolejne pięć lat.  Decyzja ta ściśle wiąże się z kontynuacją najświeższego serialu o gwiezdnej wędrówce, a także z powstaniem kolejnych produkcji pod hasłem „Live long and prosper!”.

Nowe seriale w uniwersum „Star Trek”

Jak donoszą zagraniczne media, Kurtzman będzie pełnił rolę jedynego showrunnera serialu „Star Trek: Discovery” po tym, jak zwolniono z tej funkcji Aarona Harbertsa i Gretchen Berg. Zadaniem producenta będzie też rozszerzenie franczyzy o nowe seriale, mini seriale, animacje i inne produkcje osadzone w uniwersum „Star Trek”. Wśród różnych doniesień dotyczących treści poszczególnych seriali pojawiła się informacja, że w głównej roli jednego z nich powróci Patrick Stewart.

„Star Trek”: Kapitan Picard głównym bohaterem nowego serialu?

Patrick Stewart zadebiutował jako kapitan Jean-Luc Picard już w 1987 roku, kiedy na ekrany telewizorów trafił serial „Star Trek: Nowe pokolenie”. W postać tę wcielał się zarówno w filmach, jak i serialach przez niemal 15 lat (z przerwami), kończąc na filmie „Star Trek: Nemesis” i zostawiając po sobie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z całego uniwersum.

Star Trek: Nowe pokolenie

Jak podają źródła The Hollywood Reporter, jednym z wielu nowych projektów pod wodzą Kurtzmana jest serial, w którym Patrick Stewart powróci w roli kapitana USS Enterprise. Szczegóły projektu nie są na razie znane, jednak sam Stewart nie raz wyrażał swoje zainteresowanie powrotem do świata gwiezdnej wędrówki.

Czy prognozy THR się sprawdzą i ponownie zobaczymy Jeana-Luca Picarda na pokładzie USS Enterprise? Jakie inne atrakcje szykuje dla fanów „Star Treka” Alex Kurtzman? Pierwsze informacje na temat nowych produkcji pojawią się prawdopodobnie podczas nadchodzącego San Diego Comic-Con. Czekamy zatem z niecierpliwością!

Czy Patrick Stewart powinien powrócić w roli Kapitana Picarda?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Star Trek