27.04.2018 16:48

„Star Wars: Resistance”: Disney ogłosił nowy serial animowany inspirowany anime i II wojną światową

Imperium Myszki Miki szykuje się do realizacji kolejnej produkcji spod znaku „Star Wars”. Tym razem będzie to wyjątkowy serial animowany.

Star Wars Resistance
foto: materiały prasowe

W gąszczu licznych filmów, książek, komiksów i serii animowanych sygnowanych logiem „Star Wars” pojawi się nowa produkcja o tytule „Star Wars: Resistance”. Disney ogłosił, że będzie to seria przygodowa inspirowana stylem anime. Dave Filoni, twórca serialu, dodał też, że jego nowy projekt powstał z zamiłowania do tematyki… II wojny światowej.

„Star Wars: Resistance” – o czym będzie serial?

Bohaterem nowej animacji będzie Kazuda Xiono, młody pilot zrekrutowany przez Ruch Oporu, któremu wyznaczono sekretną misję szpiegowania Najwyższego Porządku. Akcja serialu będzie toczyła się niedługo przed wydarzeniami z „Przebudzenia mocy”.

W oświadczeniu związanym z ogłoszeniem serialu Filoni wyjawił, skąd czerpał inspiracje do stworzenia go:

"

Pomysł na Star Wars: Resistance wziął się z mojego zainteresowania II wojną światową, a w szczególności lotnictwem i pilotami wojennymi. Mój dziadek był pilotem, mój wujek latał i naprawiał samoloty – to miało na mnie duży wpływ. Gwiezdne wojny mają długą tradycję ścigania się pojazdami i myślę, że udało nam się uchwycić tę iskrę ekscytacji. "

Zdradził również, że serial zostanie stworzony w stylu inspirowanym anime. Jak powiedział:

"

To coś, co cały zespół pragnął zrobić od dłuższego czasu. "

Jakie postaci pojawią się w „Star Wars: Resistance”?

Disney zapowiedział, że w serialu „Star Wars: Resistance” zobaczymy uwielbianego droida BB-8 oraz wiele innych, znanych z filmów postaci, m.in. Poego Damerona i Kapitan Phasmę, którym głosów użyczą oryginalni aktorzy – Oscar Isaac i Gwendoline Christie. Pojawią się też nowi bohaterowie, w tym – wspomniany już Kazuda Xiono.

Data premiery serialu nie została jeszcze podana. Wiadomo jedynie, że „Star Wars: Resistance” pojawi się na Disney Channel w USA, a następnie na Disney XD na całym świecie. W lutym 2018 wytwórnia zapowiedziała też stworzenie kilku seriali aktorskich w uniwersum „Star Wars” na swoją platformę streamingową. 

Natalia Hluzow