07.12.2018 09:49

Starcie Lodu i Ognia w nowej zapowiedzi finału "Gry o tron"

Stacja HBO opublikowała krótką zapowiedź finałowego sezonu "Gra o tron". W teaserze widzimy symboliczną wojnę, która rozegra się w 6 ostatnich odcinkach serialu.

kadr z serialu Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO postanowiła zrobić swoim widzom prezent na Mikołajki. 6 grudnia 2018 roku w sieci pojawił się teaser ostatniego sezonu "Gry o tron". Co pojawia się w zapowiedzi finału słynnego serialu?

"Gra o tron" sezon 8 - zapowiedź finału serialu

Teaser zadebiutował na Comic Con Experience 2018 w brazylijskim Sao Paulo. Całość trwa jedynie 39 sekund i niestety rozczaruje fanów, którzy spodziewali się, że zobaczą nowe fragmenty z 6 ostatnich odcinków serialu. Zapowiedź to jedynie symboliczne ukazania tego, co czeka nas w finale "Gry o tron". Widzimy dosłowną walkę Lodu i Ognia, co jest oczywiście nawiązaniem do tytułu sagi George'a R.R. Martina.

Lód symbolizuje Białych Wędrowców, którzy pod koniec 7. sezonu przebili się przez Mur i zmierzają, by zdobyć Westeros. Ogień to mieszkańcy południowej części kontynentu - nie tylko ród Lannisterów, ale również Daenerys Targaryen, która jest w posiadaniu dwóch smoków. W animacji przypominającej słynną czołówkę widzimy, że armia dowodzona przez Nocnego Króla pokrywa lodem statuetkę wilka, czyli symbol rodu Starków. Być może w pierwszych odcinkach zobaczymy bitwę o Winterfell, która zakończy się klęską ludzi. Rozpalony do czerwoności wizerunek lwa sugeruje, że Cersei w końcu uwierzy Jonowi Snow w historie o ataku Białych Wędrowców i zbierze wszystkie siły, by stanąć do potężnej bitwy.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

O bitwie na jednym z węgierskich konwentów opowiedział Vladimír Furdík, który wciela się w Nocnego Króla. Aktor zapowiedział, kiedy zobaczymy najdłuższą batalię w historii telewizji. Walka ma wypełniać niemal cały odcinek. Zanim jednak zobaczymy starcie Lodu i Ognia, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Finał "Gry o tron" rozpocznie się w kwietniu 2019 roku, ale na razie nie podano dokładnej daty premiery 8. sezonu. Całość będzie składała się tylko z  6 odcinków, ale tym razem każdy będzie trwał około półtorej godziny. Kto zdobędzie Żelazny Tron? Dowiemy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO