Stephen King uważa, że nowy horror Netfliksa ma klimat jego książek

03.10.2019 10:09
Stephen King uważa, że nowy horror Netfliksa ma klimat jego książek Fot. kadr z serialu Marianne

"Marianne" to francuski horror Netflix, który zadebiutował we wrześniu 2019. Stephen King obejrzał serial i poleca go wszystkim swoim fanom oraz miłośnikom "Stranger Things".

Zbliża się Halloween, więc kina, stacje telewizyjne i platformy streamingowe są pełne horrorów. W połowie września 2019 roku na Netfliksie zadebiutował francuski serial grozy pod tytułem "Marianne". Jeśli nie przekonały Was dobre recenzje horroru, jako zachęta mogą podziałać ciepłe słowa na jego temat, które pojawiły się na Twitterze Stephena Kinga.

"Marianne" - Stephen King zachwycony horrorem Netflix

Kinga nie trzeba przedstawiać nikomu. Mistrz horroru jest znany nawet tym osobom, które są na bakier z przerażającymi historiami. Do października 2019 roku ukazały się trzy adaptacje filmowe jego książek - "Smętarz dla zwierzaków", "To: Rozdział 2" oraz "W wysokiej trawie". Wielkimi krokami zbliża się również kinowa wersja powieści "Doktor Sen". Pisarz jest więc bardzo popularny wśród miłośników horrorów.

Przeczytaj także

King postanowił wyrazić swoje zdanie o serialu "Marianne". Zrobił to za pośrednictwem Twittera.

Jeśli tak jak ja należycie do grupy popaprańców, którzy uwielbiają się bać, "MARIANNE" (Netflix) odwala w tej dziedzinie kawał dobrej roboty. W serialu są przebłyski humoru, które nadają klimatu "STRANGER THINGS". Tytuł posiada też (mówię to z całą moją skromnością) klimat Stephena Kinga.

Serial "Marianne" nie mógł chyba dostać lepszej reklamy. Nie tylko został porównany do "Stranger Things", ale przede wszystkim do twórczości samego Kinga.

Przeczytaj także

Produkcja skupia się na Emmie - młodej pisarce, która opuściła swoje rodzinne miasto, w którym działy się dziwne rzeczy. Po latach jest jednak zmuszona powrócić do Elden. Emma uważa bowiem, że straszne historie, które opisuje w swoich książkach, zaczynają dziać się w prawdziwym świecie. Bohaterka musi rozprawić się z demonami z przeszłości i przerażającą siłą, która nawiedza jej miasto.

Przeczytaj także

"Marianne" - gdzie oglądać horror Netflix?

Serial "Marianne" zadebiutował 13 września 2019 roku. Jeśli słowa Stephena Kinga przekonały Was do obejrzenia trzymającego w napięciu horroru, wszystkie odcinki pierwszego sezonu są dostępne na platformie Netflix. W rolach głównych wystąpili Victoire Du Bois, Lucie Boujenah, Tiphaine Daviot oraz Ralph Amoussou.

Przeczytaj także

Zobacz też: Siekiera z horroru "Lśnienie" sprzedana za pokaźną kwotę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.