06.06.2017 10:03

Stephen King wraca do telewizji. Zobacz zwiastun „Mgły”

Mistrz Literatury Grozy doczekał się kolejnej serialowej adaptacji. Telewizja Spike zapowiedziała „Mgłę” w kolejnym materiale wideo.

Stephen King wraca do telewizji. Zobacz zwiastun „Mgły”
foto: kadr z wideo

Mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun serialu na podstawie prozy Stephena Kinga oraz jeszcze jeden trailer produkcji, która zadebiutuje 22 czerwca 2017 roku. Całość ma czerpać zarówno z literackiego pierwowzoru oraz z filmu kinowego Franka Darabonta z 2007 roku i jest opisywana jako psychologiczny thriller, starający się odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z bliskimi sobie osobami, gdy oślepia je strach.

Tym razem twórcą jest Christian Torpe, autor duńskiej „Rity”. Serial będzie się składać z 10 odcinków, w których zobaczymy takich aktorów i aktorki, jak Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington oraz Frances Conroy.

Na ekranie przeniesiemy się do Bridgeville w stanie, a jakżeby inaczej, Maine. To właśnie tam rozpowszechnia się tajemnicza mgła niosąca za sobą nadnaturalne zagrożenie i wyzwalająca w ludziach najgorsze instynkty, przez które można zakwestionować ich człowieczeństwo.

Zobaczcie najnowszy zwiastun serialowej „Mgły”:

Bob Weinstein, Harvey Weinstein oraz David Glasser są producentami wykonawczymi, z kolei producentami zostali Megan Spanjian, Matthew Signer i Keith Levine. Christian Torpe opowiedział o idei, która przyświecała tworzeniu „Mgły”:

"

Nie chcieliśmy, żeby była to opowieść o potworach, zależało nam na tym, aby pokazać historię o strachu i o tym jak ludzie reagują, kiedy się boją. Aby to osiągnąć musimy oczywiście raz na jakiś czas wystraszyć bohaterów. "

Na ekrany zmierzają także inne produkcje oparte na twórczości Stephena Kinga. Ma powstać serial będący ekranizacją „Pana Mercedesa”, a już 8 września 2017 otrzymamy pełnometrażowe „To”. Z kolei 11 sierpnia 2017 roku otrzymamy „Mroczną wieżę” z Matthew McConaugheyem i Idrisem Elbą.

Na którą adaptację prozy Stephena Kinga czekasz najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Mgła