22.05.2018 18:00

„Stranger Things 3” opowie o… dojrzewaniu Jedenastki?

Tak przynajmniej twierdzi Mille Bobby Brown, 14-letnia odtwórczyni roli Eleven w serialu „Stranger Things”.

Jedenastka ze Stranger Things
foto: materiały prasowe Netflix

Podczas trwającego właśnie eventu Netfliksa o nazwie FYSee odbyło się spotkanie z częścią ekipy „Stranger Things 3”. W panelu dyskusyjnym dotyczącym nadchodzącego sezonu wzięli udział Shawn Levy, reżyser i producent wykonawczy „Stranger Things”, odpowiedzialna za casting Carmen Cuba, wcielający się w Willa Noah Schnapp oraz Millie Bobby Brown.

Choć zdradzanie szczegółów fabuły nie wchodziło oczywiście w grę, gwiazdy i twórcy „Stranger Things 3” podzielili się kilkoma nowinkami na temat nadchodzących odcinków serialu. Millie Bobby Brown zdradziła na przykład, na czym skupi się wątek Jedenastki.

Eleven

„Stranger Things” i wątek Jedenastki

Kreowana przez 14-letnią Millie Bobby Brown postać o przezwisku Eleven (Jedenastka) na przestrzeni 2 sezonów „Stranger Things” przeszła ewolucję od niemego dziwadła z laboratorium po zbuntowaną i szukającą siebie nastolatkę o wyjątkowo potężnych mocach. Finał ostatniego sezonu serialu pozostawił ją w stanie, jakiego do tej pory nie znała – wolną od przeprowadzanych na niej eksperymentów naukowych, z prawdziwym domem, chłopakiem i rodziną (w postaci Jima Hoppera w roli przyszywanego taty).

Jak wynika z wypowiedzi młodej aktorki, to właśnie przyziemne sprawy będą przede wszystkim zajmowały Jedenastkę w 3. sezonie „Stranger Things”. W krótkiej rozmowie z Variety Brown wyznała:

"

Eleven otrzyma bardzo piękny wątek fabularny w tym sezonie. To dla niej czas dojrzewania i uczenia się, jak to jest być normalną nastolatką. "

Po tym, w jaki sposób zakończył się 2. sezon „Stranger Things” i jakie zamknięcie wątku „odwróconego świata” zaserwował widzom, można było się spodziewać, że kolejne odcinki skupią się w dużej mierze na wątkach obyczajowych, jak przyjaźń Steve’a i Dustina, młodzieńcza miłość Mike’a i Jedenastki, sprawy sercowe Max i Lucasa czy miłosny trójkąt Nancy, Jonathana i Steve’a.

Czy oznacza to, że mroczne i dziwne zdarzenia w Hawkins zostaną zepchnięte na dalszy plan i nowy sezon bardziej niż „Goonies” czy „E.T.” będzie przypominał młodzieżowy serial „Roswell”? A może spokojne i normalne życie bohaterów pojawi się tylko w pierwszych odcinkach w charakterze przysłowiowej ciszy przed burzą? Na razie pozostaje to tajemnicą, której rozwiązanie poznamy dopiero w 2019 roku, kiedy „Stranger Things 3” trafi na platformę Netflix.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Stranger Things Netflix