„Stranger Things 3” opowie o… dojrzewaniu Jedenastki?

Natalia Hluzow
22.05.2018 18:00
Jedenastka ze Stranger Things|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Tak przynajmniej twierdzi Mille Bobby Brown, 14-letnia odtwórczyni roli Eleven w serialu „Stranger Things”.

Podczas trwającego właśnie eventu Netfliksa o nazwie FYSee odbyło się spotkanie z częścią ekipy „Stranger Things 3”. W panelu dyskusyjnym dotyczącym nadchodzącego sezonu wzięli udział Shawn Levy, reżyser i producent wykonawczy „Stranger Things”, odpowiedzialna za casting Carmen Cuba, wcielający się w Willa Noah Schnapp oraz Millie Bobby Brown.

Choć zdradzanie szczegółów fabuły nie wchodziło oczywiście w grę, gwiazdy i twórcy „Stranger Things 3” podzielili się kilkoma nowinkami na temat nadchodzących odcinków serialu. Millie Bobby Brown zdradziła na przykład, na czym skupi się wątek Jedenastki.

Eleven Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Stranger Things” i wątek Jedenastki

Kreowana przez 14-letnią Millie Bobby Brown postać o przezwisku Eleven (Jedenastka) na przestrzeni 2 sezonów „Stranger Things” przeszła ewolucję od niemego dziwadła z laboratorium po zbuntowaną i szukającą siebie nastolatkę o wyjątkowo potężnych mocach. Finał ostatniego sezonu serialu pozostawił ją w stanie, jakiego do tej pory nie znała – wolną od przeprowadzanych na niej eksperymentów naukowych, z prawdziwym domem, chłopakiem i rodziną (w postaci Jima Hoppera w roli przyszywanego taty).

Jak wynika z wypowiedzi młodej aktorki, to właśnie przyziemne sprawy będą przede wszystkim zajmowały Jedenastkę w 3. sezonie „Stranger Things”. W krótkiej rozmowie z Variety Brown wyznała:

Eleven otrzyma bardzo piękny wątek fabularny w tym sezonie. To dla niej czas dojrzewania i uczenia się, jak to jest być normalną nastolatką.

Po tym, w jaki sposób zakończył się 2. sezon „Stranger Things” i jakie zamknięcie wątku „odwróconego świata” zaserwował widzom, można było się spodziewać, że kolejne odcinki skupią się w dużej mierze na wątkach obyczajowych, jak przyjaźń Steve’a i Dustina, młodzieńcza miłość Mike’a i Jedenastki, sprawy sercowe Max i Lucasa czy miłosny trójkąt Nancy, Jonathana i Steve’a.

Czy oznacza to, że mroczne i dziwne zdarzenia w Hawkins zostaną zepchnięte na dalszy plan i nowy sezon bardziej niż „Goonies” czy „E.T.” będzie przypominał młodzieżowy serial „Roswell”? A może spokojne i normalne życie bohaterów pojawi się tylko w pierwszych odcinkach w charakterze przysłowiowej ciszy przed burzą? Na razie pozostaje to tajemnicą, której rozwiązanie poznamy dopiero w 2019 roku, kiedy „Stranger Things 3” trafi na platformę Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.