05.07.2019 13:21

"Stranger Things" - 3. sezon wprowadza do serialu pierwszą postać LGBTQ

Długo oczekiwany 3. sezon "Stranger Things" wprowadził dużo nowości do miasteczka Hawkins, w stanie Indiana. Wśród nich znalazła się postać Maii Hawke. W tekście pojawiają się oczywiście spoilery dotyczące nowych epizodów serialu Netfliksa.

Stranger Things
foto: kadr z serialu "Stranger Things/Netflix

Na Netfliksie 4 lipca 2019 roku pojawił się 3. sezon "Stranger Things", który ma być powrotem do wysokiego poziomu znanego z 1. serii, po nieco słabszym sezonie numer 2. Twórcy nie tylko zaspokoili pragnienia długoletnich fanów, ale także osób, które prosiły braci Duffer o większą inkluzywność. W serialu pojawia się bowiem nowa postać o imieniu Robin (w tej roli Maya Hawke), która pracuje ze Steve'em w lodziarni.

Stranger Things - w serialu pojawiła się postać LGBTQ+

Dwójka młodych, atrakcyjnych singli spędzających wakacje wspólnie w pracy dorywczej? To brzmi jak idealny początek młodzieńczego romansu, na który byli gotowi chyba wszyscy fani, gdy tylko poznali postać Mai Hawke. Zwłaszcza, że duet niemalże od razu ma niepodważalną chemię i oglądanie ich zwyczajnie sprawia nam przyjemność. Jednak, kiedy jesteśmy już gotowi na to, że wyznają sobie uczucia i zaczną być razem, bracia Duffer serwują nam ciekawy zwrot fabularny. 

Stranger Things
Stranger Things
Przeczytaj także Amerykańscy fani "Stranger Things" woleli oglądać serial, niż świętować Dzień Niepodległości

Robin przyznaje, że miała obsesję na punkcie Steve'a, kiedy byli jeszcze w liceum. Przyznała nawet, że podglądała go podczas przerw. Chłopak później uświadamia sobie, że zaczął się w niej podkochiwać, więc zbiera się w sobie i postanawia jej powiedzieć, co mu leży na sercu. Dziewczyna szybko wyjaśnia mu, że nieco źle zrozumiał jej słowa i mówi, że niestety jest w błędzie. 

Okazuje się bowiem, że Robin miała obsesję na punkcie Steve'a, bo była o niego zazdrosna. Dziewczyna, która jej się podobała była zakochana po uszy w Steve'ie i Robin próbowała zrozumieć dlaczego. Następnie mówi mu wprost, że czuje pociąg do kobiet, co zmienia ich relację w platoniczną przyjaźń. Jednocześnie Robin staje się pierwszą otwarcie homoseksualną postacią w "Stranger Things". 

Nowy sezon "Stranger Things" zadebiutował 4 lipca 2019 roku na platformie Netflix i jest już w całości dostępny do oglądania. 

Tagi: Seriale Stranger Things Netflix