„Stranger Things” jako klasyczne gry planszowe

Sergiusz Kurczuk
16.10.2017 13:54
„Stranger Things” jako klasyczne gry planszowe Fot. materiały promocyjne

Chcesz odwiedzić Hawkins w stanie Indiana i ruszyć na poszukiwania Willa Byersa? Rzuć kostką i zagraj w gry planszowe oparte na serialu „Stranger Things”!

„Stranger Things” to spełnienie marzeń wszystkich kinomanów, którzy wychowali się na tzw. Kinie Nowej Przygody i kultowych produkcjach pochodzących z lat 80. XX wieku. Serial platformy Netflix składa hołd pomyślnemu dla kina komercyjnego okresowi, wzbudzając sentyment wśród starszych widzów, ale również czarując niesamowitą atmosferą tamtego czasu widzów urodzonych już w nowym milenium. Niebawem będziemy mogli obejrzeć drugi sezon „Stranger Things”. Z tej okazji w sieci pojawiła się gra wideo nawiązująca do klasycznych gier arcade. Warto jednak czasem sięgnąć bo bardziej tradycyjną formę rozrywki. Firma zabawkarska Hasbro stworzyła nowe wersje klasycznych gier planszowych nawiązujących do fabuły serialu.

Gra Monopoly ukazała się w tak wielu wersjach, że dziwnym by było, gdyby nie doczekała się odsłony „Stranger Things”. Oczywiście nie mogło zabraknąć nowych pionków, które nawiązują do lat 80. i rekwizytów znanych z produkcji Netfliksa (również w wersji z Krainy Cieni). Tym razem plansza została zamieniona w miasteczko Hawkins, a karty Kasa Społeczna i Szansa, odpowiednio zmieniono na Walkie-Talkie i Migające Światełka. Zamiast domów i hoteli, dostaniemy zamki i kryjówki. 

Stranger Things Monopoly Fot. foto: materiały prasowe

Chociaż Ouija, czyli tabliczka do wywoływania duchów w naszym kraju nie jest zbyt popularna, w USA to standardowa zabawka wielu dzieciaków. Mama Willa komunikowała się z zagubionym w Krainie Cieni synem za pomocą podobnego ustrojstwa. Zamiast drewnianej tabliczki, ozdobiła ścianę literami alfabetu, wokół których rozwiesiła choinkowe lampki. W planszowej wersji widzimy tę samą ścianę. Niestety lampki się nie świecą. Zamiast tego, trzeba skorzystać ze starej dobrej wskazówki, która odpowie na wszystkie zadane Willowi pytania. 

Stranger Things Ouija Fot. foto: materiały prasowe

Jeśli nie lubicie kapitalizmu i boicie się wywoływania duchów, zawsze możecie zagrać w karciankę Stranger Things Eggo, opartą na słynnej grze UNO. Gracze wcielają się w Willa, Mike'a, Lucasa, Dustina, Eleven, Hoppera albo Barb. Zasady są podobne jak w oryginale. Pudełko zawiera 106 kart, które kształtem przypominają znane z serialu wafle i 7 kart postaci. Żeby wygrać trzeba wyjść z Krainy Cieni, pozbywając się wszystkich kart. I należy to zrobić, zanim zaatakuje Demogorgon!

Stranger Things Eggo Card Game Fot. foto: materiały prasowe

Monopoly i Ouija są już dostępne na amerykańskim rynku. Eggo pojawi się jeszcze jesienią 2017 roku. Polscy gracze mogą ściągnąć gry zza granicy lub liczyć na to, że polski oddział Hasbro wpuści je także u nas. Szybciej doczekamy się chyba jednak 2. sezonu „Stranger Things”, który w całości zobaczymy na platformie Netflix już 27 października 2017 roku. Na osłodę oczekiwań możecie obejrzeć ostatni zwiastun 2. sezonu serialu.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.