11.06.2018 16:50

„Stranger Things”: seria książek na podstawie serialu opowie m.in. o matce Jedenastki

Netflix połączy siły z Penguin Random House, by wydać na świat serię książek opartych na słynnym serialu „Stranger Things”.

Stranger Things 3
foto: materiały prasowe Netflix

Twórcy hitowego serialu Netfliksa o paczce przyjaciół z Hawkins w stanie Indiana jeszcze niedawno zarzekali się, że „Stranger Things” nigdy nie stanie się franczyzą jak „Star Wars”. Jak widać – albo zmienili zdanie, albo mówiąc to nie byli świadomi, że Netflix planuje zawrzeć umowę wydawniczą z Penguin Random House i tworzyć książki na podstawie serialu.

Stranger Things 3

Książki „Stranger Things” – o czym będą?

Pierwsze dwa tytuły mają ukazać się jeszcze jesienią 2018 roku. Jeden z nich, „Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind The Scenes Companion”, będzie przewodnikiem po kulisach serialu Netfliksa. Drugi ma natomiast oferować rady, mądrości i przestrogi prosto ze świata „Stranger Things” i dzięki swojemu ekskluzywnemu wydaniu w twardej okładce – stanowić idealny prezent dla młodych fanów.

Kolejna książka ma być natomiast prequelową powieścią, która skupi się na losach matki Jedenastki i jej udziale w eksperymencie MKUltra. Powieść napisana przez Gwendę Bond, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, zostanie wydana wiosną 2019 roku.

Na tym nie kończą się plany związane z adaptowaniem serialu Netfliksa. W 2019 roku ma pojawić się więcej książkowych opowieści ze świata „Stranger Things” – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W planach jest również wydawanie ich w formie audiobooków.

„Stranger Things 3” – kiedy nowe odcinki?

3. sezon „Stranger Things” trafi na ekrany po nieco dłuższej przerwie niż poprzedni. W 2018 roku najprawdopodobniej nie zobaczymy żadnych nowych odcinków serialu. Produkcja ma powrócić dopiero w 2019 roku i prócz nowych przygód zaprezentować też nowych bohaterów: Heather graną przez Francescę Reale, Robin, w którą wcieli się Maya Thurman-Hawke oraz burmistrza Hawkins i lokalnego dziennikarza, których zagrają Cary Elwes i Jake Busley.

W 3. sezonie „Stranger Things” oczywiście powrócą też znani i lubiani: Millie Bobby BrownGaten MatarazzoFinn WolfhardCaleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, David Harbour i Winona Ryder. Zdjęcia do „Stranger Things 3” rozpoczęły się 20 kwietnia 2018 roku. Premiera nowego sezonu została zapowiedziana na 2019 rok.

Czy wydawanie książek na podstawie „Stranger Things” to dobry pomysł?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Stranger Things Netflix