Co dalej ze Stevem i Dustinem w „Stranger Things 3”? Producent zdradza, czego spodziewać się w 3. sezonie

Natalia Hluzow
24.01.2018 13:57
Co dalej ze Stevem i Dustinem w „Stranger Things 3”? Producent zdradza, czego spodziewać się w 3. sezonie Fot. kadr z wideo "Stranger Things Beyond"

Shawn Levy, producent wykonawczy i jeden z reżyserów „Stranger Things” zapowiedział, jakie będą dalsze losy młodych przyjaciół z Hawkins.

Ekipa i obsada „Stranger Things 3” ma przed sobą jeszcze kilka miesięcy odpoczynku, zanim padnie pierwszy klaps na planie. Jednak twórcy i producenci pracują w pocie czoła już od jakiegoś czasu, by zaskoczyć i zadowolić fanów serialu.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, Shawn Levy - producent wykonawczy i jeden z reżyserów - wyjawił, że istnieje już zarys historii, którą będziemy śledzić w 3. sezonie, odpowiadając jednocześnie na pytania, które najbardziej nurtują fanów. Jeśli jego słowa się sprawdzą, miłośnicy „Stranger Things” powinni być naprawdę zadowoleni.

shawn levy stranger things Fot. foto: kadr z wideo

Steve i Dustin – co dalej z ich przyjaźnią?

Planowany od początku jako czarny charakter serialu, Steve stał się nieoczekiwanym ulubieńcem publiczności i na przestrzeni 2 sezonów zupełnie zmienił swoje oblicze. Dziś wcielający się w niego Joe Keery posiada gigantyczny fanklub, do którego należy nawet sam David Harbour. Dlatego też serialowy Jim Hopper życzyłby sobie, by szeryf i bożyszcze nastolatek z Hawkins działali razem. Twórcy nie zamierzają jednak rozbijać istniejącego już duetu i w kolejnym sezonie zamierzają postawić na rozwój pięknie rozpoczętej przyjaźni Steve'a i Dustina. Jak powiedział Levy:

W drugim sezonie wszystko to było bardzo urocze, a dodatkowo zawierało element humorystyczny, gdyż nikt się tego nie spodziewał. Teraz wszyscy tego oczekują. Dlatego chcę widzieć ich w połączeniu jeszcze częściej i jeszcze bardziej ze sobą związanych. Chcę, by ich znajomość [w 3. sezonie] wskazywała na to, że przyjaźnili się przez ten rok - że są jak bracia. 

Takie rozwinięcie wątku Dustina i Steve'a będzie nie tylko gratką dla fanów, ale też bardzo logicznym rozwiązaniem. Wychowywany przez samotną matkę Dustin, który po 2. sezonie jako jedyny został sam, potrzebuje zarówno przyjaciela, jak i męskiego wzorca. Pod koniec „Stranger Things 2” bardzo jasno widzimy, że stał się nim właśnie Steve. 

Co czeka Willa w Stranger Things 3?

Will Byers był dotychczas w centrum uwagi. I choć trudno nazwać go głównym bohaterem, bez niego ani pierwszy, ani drugi sezon serialu nie miałyby racji bytu. To właśnie Will został uwięziony w Odwróconym Świecie w Stranger Things 1” i to on został opanowany przez Łupieżcę Umysłów w Stranger Things 2”. Dlatego też twórcy zdecydowali, by młody Noah Schnapp odpoczął nieco w kolejnym sezonie. Tak przynajmniej zadeklarował producent wykonawczy:

Damy Willowi chwilę przerwy. Nie zamierzamy fundować mu drogi przez piekło w trzecim sezonie z rzędu. Będzie zmagał się z pewnymi rzeczami, ale nie będzie musiał już schodzić w tak głęboką otchłań, w jaką popychaliśmy Noah Schnappa do tej pory. 

Jaki potwór pojawi się w „Stranger Things 3”?

Levy nie zdradził jeszcze tak dokładnych szczegółów, jednak zapowiedział, że stare monstra również odejdą na zasłużony spoczynek i po Demogorgonie i Łupieżcy Umysłów, przyszedł czas na nowego potwornego przeciwnika:

Będziemy zmagać się z zupełnie nowymi siłami zła.

powiedział producent. 

Ile odcinków będzie miał 3. sezon Stranger Things?

Shawn Levy zapowiedział, że kolejny sezon będzie liczył 8 lub 9 odcinków, czyli tyle, co poprzednie. Wszystko będzie zależało od tego, jak rozwinie się historia każdego z bohaterów. Odniósł się także do narzekań fanów odnośnie tego, że „Stranger Things” powróci dopiero w 2019 roku, mówiąc:

Jeśli moglibyśmy sprawić, że powróci wcześniej, to zrobilibyśmy to. Ale zależy nam, by zrobić to dobrze. Zamierzamy to zrobić właściwie.

W myśl zasady, że na dobre rzeczy warto poczekać, czekamy więc spokojnie i cierpliwie na jeszcze lepsze i jeszcze dziwniejsze rzeczy w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.