01.10.2018 12:55

„Stranger Things” został wybrany „ulubionym serialem Netfliksa” przez użytkowników Rotten Tomatoes

Wśród innych faworytów znalazł się m.in. „Daredevil”, „The Crown” i „Orange Is The New Black”. Jednak zdecydowanym faworytem jest opowieść o czwórce przyjaciół z Hawkins.

Netflix
foto: materiały prasowe

Serial „Stranger Things” zdobył aż 22% wszystkich głosów ze strony mężczyzn i 19% ze strony kobiet. Mężczyźni na drugim miejscu umieścili „Daredevila”, zaś podium zamyka „Black Mirror”. Kobiety wolą zaś „The Crown”, które wybrały jako drugi ulubiony serial Netfliksa oraz „Orange Is The New Black”. Opowieść o więźniarkach zdobyła zaszczytne miejsce trzecie.

Rotten Tomatoes podzieliło jeszcze swój ranking ze względu na wiek ankietowanych, dzięki czemu powstały jeszcze listy dla millennialsów oraz generacji X. Osoby młodsze dodawały do swoich list jeszcze „Bojacka Horsemana” czy „Gillmore Girls”, natomiast starsi głosowali na „Altered Carbon” i „Grace and Frankie”. Tak prezentuje się grafika udostępniona przez Rotten Tomatoes:

RT

Najlepsze seriale Netfliksa

Definitywnym zaskoczeniem może być nieobecność takich tytułu jak „Narcos”, czy tylko jedna pozycja zajęta przez „House of Cards”, który niedługo pojawi się na Netfliksie ze swoim ostatnim sezonem, w którym to Claire Underwood zostanie prezydent USA po śmierci swojego męża, Franka. Zgadzacie się z opinią użytkowników portalu Rotten Tomatoes?

Daredevil, House of Cards - kiedy premiera nowych sezonów?

Zwycięskie „Stranger Things” pojawi się dopiero latem 2019 roku (tak przynajmniej twierdzą twórcy serialu, bracia Duffer). Jeśli chodzi zaś o inne popularne programy Netfliksa, to najbliższa premiera odbędzie się 19 października 2018 roku, kiedy to na platformie streamingowej pojawi się 3. sezon „Daredevila”, w którym powróci Kingpin. „House of Cards” będzie dostępne od 2 listopada 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Daredevil Stranger Things Netflix