29.05.2018 12:27

Ogłoszenia castingowe do „Swamp Thinga” zdradzają, jakie będą główne postaci serialu

W sieci pojawiły się dość obszerne opisy głównych postaci z nadchodzącego serialu przeznaczonego na platformę DC Universe. Jacy zatem będą Alec Holland i Abby Arcane?

Swamp Thing
foto: materiały prasowe

DC zapowiedziało serial „Swamp Thing” na początku maja 2018 roku. Otrzymaliśmy wtedy oficjalne logo produkcji, a także krótki opis głównej osi fabularnej pierwszego sezonu nadchodzącej produkcji przeznaczonej na platformę streamingową DC Universe, na której pojawią się również takie seriale, jak „Titans” i „Young Justice: Outsiders”. Komiksowi giganci ogłosili również, że ruszyły prace nad animacją dla dorosłych z Harley Quinn w roli głównej, ale niestety na razie nie znamy dalszych szczegółów tejże produkcji. 

Według informacji z portalu That Hashtag Show, kilka dni temu Warner Bros. opublikowało ogłoszenia castingowe do serialu o mistycznym bagiennym stworze. W udostępnionych materiałach znalazły się dość pokaźne opisy postaci, a także niektóre wątki fabularne, które być może będą eksplorowane w serialu „Swamp Thing”. Kogo zatem szuka DC do zagrania głównych ról w serialu?

"

Abby Arcane - kobieta, wiek około 30 lat, mądra, zamknięta w sobie, profesjonalna, trochę odludek. Abby pracuje dla CDC w Atlancie, które wysyła ją do jej rodzinnego miasteczka Houma, w którym nie była ponad dekadę, by sprawdzić niepokojącą „gorączkę z Houmy”. Po tym, gdy w wieku 8 lat straciła matkę i była przez lata zmuszona pomieszkiwać w rodzinach zastępczych, kobieta po skończeniu liceum zdecydowała się na studiowanie medycyny. Abby jest dobra w tym, co robi, ale niestety znajduje się w stanie konfliktu ze swoim szefem. Do tego dochodzi jej walka z tym, by utrzymać sekret, który zmusił ją do opuszczenia Houmy oraz ogólna niechęć do całego miasteczka. Na szczęście, na miejscu kobieta szybko nawiązuje relacje z Alekiem Hollandem, który został przysłany do miasteczka przez Sunderland Corporation w celu badania pobliskich bagien. Niestety, ich praca spotyka się ze sprzeciwem ludzi z miasteczka, którzy nie chcą, by dwójka zamknęła im dostęp do bagna, z którego pochodzi główna część ich zysków. Abby ma ręce pełne roboty - z jednej strony potencjalna epidemia oraz miasteczko pełne wrogów, a z drugiej romans z intrygującą postacią z bagien w stylu „Kształtu wody”.  "

Kim będą główni bohaterowie serialu „Swamp Thing”?

Jeżeli twórcy w rzeczy samej będą się inspirowali oscarowym „Kształtem wody” to kto wie, być może serial osiągnie ogromny sukces artystyczny? Nie mniej, DC i Warner Bros. opublikowało również opis drugiej z głównych postaci, czyli wspomnianego mężczyznę o imieniu Alec Holland - naukowca, który zamieni się w tytułowego „Swamp Thinga”:

"

Alec Holland - mężczyzna, około 30 lat, inteligentny, nieco porywczy, pełen pasji i oddania wobec swojej pracy. Alec jest zatrudniony przez Sunderland Corporation (rzekomo budujące szpital w Houmie) jako niezależny badacz, który odkrywa połączenie między lokalnymi bagnami, a epidemią gorączki. Holland szybko nawiązuje relacje z badaczką CDC Abby Arcane, ponieważ znajdują między sobą wiele podobieństw - obydwoje pragną więcej od życia, są oddani nauce, a także nie mają zbyt obfitego życia miłosnego. Mężczyzna nie jest zbyt popularny w miasteczku, którego mieszkańcy witają go chłodno, czy nawet wrogo. Alec postanawia przetrwać mimo zachowań mieszkańców, ale szybko okazuje się, że bagno ma wobec niego inne plany, kiedy zmienia go w dziwną kreaturę z mocami, których Holland nigdy nie mógłby sobie wyobrazić.  "

Reżyser „Aquamana”, czyli James Wan będzie producentem wykonawczym serialu, natomiast szefami produkcji mają być  Gary Dauberman, który jest odpowiedzialny za scenariusz do „TEGO” z 2017 roku oraz Mark Verheiden, który odpowiedzialny jest za skrypty do kilku odcinków netfliksowego „Daredevila”.
Niestety, na razie nie podano jeszcze daty premiery żadnej z wymienionych produkcji, ale możemy spokojnie założyć, że „Swamp Thing” nie pojawi się na ekranach wcześniej, niż pod koniec 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Swamp Thing DC Universe