13.04.2018 11:38

Jason Bourne powróci w serialowym spin-offie

Jak wyglądała tajna grupa, dla której pracował Jason Bourne? Dowiemy się z serialu „Treadstone”, który będzie spin-offem historii ukazanej w filmach. 

Jason Bourne (Matt Damon)
foto: kadr z filmu Jason Bourne

Uniwersum Jasona Bourne'a się powiększa. Superagent znany z powieści kryminalnych Roberta Ludluma trafił na duży ekran w roku 2002 w filmie „Tożsamość Bourne'a” z Mattem Damonem w roli głównej. Film doczekał się kolejnych 3 części. Pojawiło się też „Dziedzictwo Bourne'a” z Jeremym Rennerem. Ostatnim filmem opowiadającym o szpiegu szukającym własnej przeszłości był „Jason Bourne” z 2016 roku. Fani wciąż oczekują na kolejną część serii. Na razie nic na ten temat nie wiadomo, ale niebawem światło dzienne ujrzy serial, opowiadający o ludziach, którzy wyszkolili głównego bohatera cyklu książek i filmów. 

„Treadstone” - o czym będzie spin-off „Jason Bourne'a”?

Twórcy na razie nie pokażą dalszych losów głównego bohatera. Miłośnicy książek i filmów będą jednak mieli okazję poznać organizację, dla której pracował Bourne. Jak donosi Variety, uniwersum, w którym toczą się filmy, zostanie poszerzone za pomocą serialowego spin-offa. Pracami nad telewizyjną opowieścią zajęła się sieć telewizyjna USA Network. W „Treadstone” poznamy sekrety grupy stojącej za wyszkoleniem Bourne'a na utalentowanego szpiega. Widzowie poznają kolejnych agentów CIA, którzy będą wykonywać swoje misje. Za scenariusz ma odpowiadać Tim Kring, który pracował przy serialu „Heroes”. Kring zostanie też producentem wykonawczym serialu. Odcinek pilotażowy wyreżyseruje Rahmin Bahrani odpowiedzialny między innymi za „Fahrenheit 451”. 

To nie jedyna nowość w ofercie USA Network. Zapowiedziano, że pojawią się jeszcze trzy nowe seriale. Pierwszy z nich „Briarpatch” to dramat Sama Esmaila -  twórcy „Mr. Robota”. Historia ma się skupiać na losach śledczego, który wraca do domu, by odnaleźć zbójcę jego siostry. Widzowie będą mieli szansę obejrzeć również „Dare Me” - serialu o brutalnym świecie cheerleaderek, opartym na powieści Megan Abbott. Z kolei „Erase” to historia byłego policjanta, który zmaga się z chorobą Alzheimera.

Na razie nie wiadomo, kiedy zapowiedziane seriale trafią na antenę USA Network. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Jason Bourne Tożsamość Bourne'a Matt Damon