Świat nie zapomniał o Baby Yodzie. Pluszaki z postacią rozeszły się w rekordowym tempie

17.02.2020 14:47
Świat nie zapomniał o Baby Yodzie. Pluszaki z postacią rozeszły się w rekordowym tempie Fot. Lucasfilm Ltd. All Rights Reserv/Photoshot/East News

Prawdopodobnie większość osób oglądających "The Mandaloriana" chciałoby się stać właścicielami gadżetów z Baby Yodą. Niestety, znów trzeba na to czekać -  pluszaki z jego wizerunkiem sprzedały się w trakcie niecałej doby od debiutu. 

Z powodu "tajemniczości" serialu Disney+, firma postanowiła nie pokazywać Baby Yody przed premierą "The Mandaloriana". Z jednej strony się to opłaciło, ponieważ mały bohater złapał wszystkich za serca i stał się jedną z najpopularniejszych postaci fikcyjnych 2019 roku. Z drugiej Disney może nieco żałować pod względem biznesowym - nie mógł bowiem przygotować zabawek przed premierą show.

The Mandalorian - Baby Yoda trafił do sprzedaży jako pluszak

Dopiero niedawno do przedsprzedaży trafiły pierwsze oficjalne pluszaki z wizerunkiem Baby Yody, lecz wyprzedały się ciągu niecałej doby. Problem polega też na tym, że partia ma trafić do zamawiających dopiero w kwietniu, a każdy użytkownik mógł zamówić jedynie jeden egzemplarz na dane konto (wszystko po to, by zapobiec ewentualnemu czarnemu rynkowi). 

Przeczytaj także

Pluszaki z bohaterem "The Mandaloriana" rozeszły się jak świeże bułeczki, a na stronie shop.disney.com widnieje napis "Sold out", bez żadnego wyjaśnienia, czy daty planowanego powrotu Baby Yody. Sam pluszak liczy około 28 centymetrów wzrostu i kosztował 25 dolarów. 

star-wars-the-mandalorian-disney-store-sellout-baby-yoda-1207323 Fot. foto: kadr ze strony shop.disney.com

Chociaż emisja pierwszego sezonu serialu dobiegła już końca, obecnie trwają zdjęcia do kontynuacji, która za jakiś czas zadebiutuje na platformie Disney+. Jon Favreau potwierdził, że premiera nowych przygód Mando i Baby Yody odbędzie się jesienią 2020 roku. W drugim sezonie mają pojawić się bohaterowie znani z kinowych produkcji osadzonych w uniwersum "Star Wars".

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.