Syn Green Arrowa jest gejem w serialu "Arrow"

24.10.2018 11:49
Arrow|undefined Fot. kadr z wideo

W poprzednich sezonach poznaliśmy Williama Claytona, nieślubnego syna Olivera. W 7. serii pojawia się w "flash-forwardach" (pokazanie tego, co będzie w przyszłości) już jako dorosły mężczyzna. W nowym odcinku serialu poznaliśmy jego orientację seksualną. 

W 2. odcinku 7. sezonu "Arrowa" znowu zostaliśmy rzuceni w przyszłość - William Clayton, syn Green Arrowa, już jako dorosły mężczyzna dostaje się na wyspę Lian-Yu, na której dekady wcześniej został uwięziony jego ojciec. Tam poznaje starszego Roya Harpera, niegdyś pomocnika Olivera działającego pod pseudonimem Arsenal. Panowie się szybko zaprzyjaźniają i zaczynają szczerze rozmawiać na temat tego, jak wygląda życie w tak pokręconej rodzinie jak ta Queenów. 

Roy pyta się Williama o to, czy Oliver i Felicity go zostawili, na co ten odpowiada twierdząco. Młodszy z chłopaków szybko stara się rozluźnić atmosferę żartem i mówi Harperowi: "a potem mój chłopak się zastanawia dlaczego mam takie problemy z ufaniem innym". I za ten subtelny sposób wykonania należy pochwalić scenarzystów i stację CW. Telewizja nie promowała tego odcinka jako "LGBTQ Friendly", nie wspomniano o tym również w żadnym opisie fabuły. Po prostu potraktowali to jako zwykły fragment rozmowy. William jest gejem i tyle. Nie potrzeba robić z tego wielkiego zamieszania. 

Arrow - co się działo w 7. sezonie?

Warto wspomnieć, że William nie jest pierwszą postacią, która otwarcie kocha osoby tej samej płci - w samym "Arrow" jednym z wątków pobocznych było rozpadające się małżeństwo Curtisa Holta, a szefowa Legend, Sara Lance, miała całkiem sporo przygód z różnymi kobietami na przestrzeni kolejnych lat. Nie mniej, orientacja Williama nie była tak szeroko "celebrowana" i nie wspomniano o niej w żadnych materiałach promocyjnych. 

Zostawmy jednak przyszłość w przyszłości - nowy sezon "Arrowa" jest delikatnym powrotem do formy, a twórcy nie kłamali, kiedy zapowiadali, że Oliver spędzi sporo czasu za więziennymi kratami. Green Arrow spędził kolejny odcinek w pomarańczowym wdzianku, a policja Star City cały czas stara się utrzymać swoją nową politykę "zero tolerancji dla ulicznych mścicieli", co nie za bardzo podoba się Wild Dogowi, który pomógł w 1. odcinku "nowemu" Green Arrowowi, bo twierdzi, że ludzie muszą nauczyć się polegać na sobie, a nie tylko na służbach porządkowych.

Kiedy nowe odcinki Green Arrowa?

Na razie jest jednak za wcześnie, aby wydawać wyrok na temat tego, czy 7. sezon "Arrowa" faktycznie jest pełnoprawnym powrotem do formy. Na razie jest po prostu nieźle. Nowe odcinki serialu są emitowane w poniedziałki. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.