03.11.2017 12:03

Szef AMC chce żeby seria „The Walking Dead” trwała jeszcze kilka dekad

Nie tak łatwo pozbyć się apokalipsy zombie. Stacja AMC nie myśli o kończeniu z serią „The Walking Dead”. Szef telewizji zapowiedział, że planuje kontynuować serię przez najbliższych kilkadziesiąt lat. 

Szef AMC chce żeby seria „The Walking Dead” trwała jeszcze kilka dekad
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Większość seriali kończy się na 8. sezonie. Pierwszym przykładem z brzegu może być „Gra o tron”, która niebawem dotrze do finału. Oczywiście producenci zawsze mogą zrobić spin-offy. Tego najwyraźniej trzyma się stacja AMC. Tylko że kolejny sezon „The Walking Dead” ma być w zasadzie dopiero początkiem tego, co szykują włodarze amerykańskiej telewizji. Josh Sapan, który jest szefem stacji, podchodzi do słowa „seria” bardzo poważnie. Chciałby, żeby produkcje związane z ekranizacją komiksu Roberta Kirkmana były obecne na antenie przez następnych kilkadziesiąt lat.

Oczywiście jest to bardzo możliwe, bo komiks „The Walking Dead” ma obecnie 174 numery i na razie końca nie widać. Poza tym ekranizacja nie jest wierna pierwowzorowi, więc tym bardziej słowa Sapana mogą stać się rzeczywistością. Ponadto od 2015 roku możemy oglądać pierwszy spin-off serialu „Fear The Walking Dead”, który dla wielu jest lepszy niż oryginał. Jak podaje Deadline, Sapan ma jasno sprecyzowane plany.

"

Nie podchodzimy lekko do słowa „seria” [w oryginale „franchise”]. To nie jest zwyczajne przypadkowe słowo. Przestudiowaliśmy najlepszych. Niektórzy istnieją od 30, 40, 50 lat. Mamy okazję wprowadzić wiele życia w tę serię.  "

Przy okazji premiery 8. sezonu, pisaliśmy o spadku zainteresowania serialem piratów internetowych, co wskazuje na spadek zainteresowania produkcji w ogóle. I rzeczywiście, nowa porcja przygód Ricka i jego grupy nie miała zachwycających wyników oglądalności. Nadal jednak „The Walking Dead” jest jednym z najbardziej oglądanych seriali na świecie. AMC ma dużo możliwości, jeśli chodzi o pociągnięcie tematu. W końcu przez ostatnie 7 lat śledziliśmy losy tylko jednej grupy ocalonych. Co z innymi stanami albo resztą świata? Jak tam wygląda sytuacja? Być może dowiemy się za kilkanaście lat.

Oczywiście istnieje obawa, że serial przeistoczy się w „Modę na sukces” w wersji zombie. Chociaż niektórzy hejterzy już twierdzą, że tak jest...

Czy „The Walking Dead” ma szansę trwać jeszcze kilka dekad?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead