08.01.2019 10:02

Szef HBO zapowiedział, że finał "Gry o tron" ogląda się jak sześć odrębnych filmów

Finał "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami. Richard Plepler - prezes HBO widział już 8. sezon serialu i zapowiedział, że na widzów czeka spektakularne przedstawienie.

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Ostatni sezon serialu "Gra o tron" to chyba najbardziej wyczekiwana produkcja telewizyjna 2019 roku. Do premiery pierwszego z sześciu odcinków zostało jeszcze kilka miesięcy. Twórcy powoli kończą pracę, dzięki czemu nieliczni szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć już zakończenie adaptacji sagi "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Wśród nich znalazł się oczywiście prezes stacji HBO Richard Plepler. 

"Gra o tron" sezon 8 - każdy odcinek ma być jak osobny film

Plepler rozmawiał o ostatnim sezonie "Gry o tron" z serwisem Variety po rozdaniu Złotych Globów 2019. W rozmowie zdradził, że widział wszystkie sześć finałowych odcinków dwukrotnie i oglądając je, czuł się, jakby oglądał odrębne filmy. 

"

To spektakl. David Benioff i D.B. Weiss zrobili sześć filmów. Po ich obejrzeniu zareagowałem niej więcej tak: "Oglądam film". Wiedzieli, że poprzeczka jest wysoko. Przeskoczyli ją. Oglądałem finał dwa razy - z i bez efektów CGI i jestem zatrwożony. Wszyscy czekamy na tę wyjątkową opowieść i bardzo magiczną produkcję. "

Oczywiście szef HBO nie zdradził żadnych konkretnych informacji na temat 8. sezonu "Gry o tron", ale można podejrzewać, że poczucie oglądania osobnych filmów nie wynika jedynie z długości każdego z finałowych odcinków (każdy z nich ma trwać około półtorej godziny). Prawdopodobnie rozmach, z jakim powołano do życia ostatni sezon "Gry o tron" przewyższa to, co widzieliśmy w serialu dotychczas. Już zapowiedziano, że jedna z bitew, będzie największą batalią w historii telewizji

Gra o tron

"Gra o tron" sezon 8. - kiedy premiera?

Na razie przedstawiciele HBO są powściągliwi, jeśli chodzi o promocję finału serialu. Do tej pory zaprezentowali jedynie krótkie teasery, przedstawiające fragmenty nadchodzącego sezonu. Ostatni z nich, ukazujący spotkanie Daenerys Targaryen z Sansą Stark, pojawił się w zwiastunie seriali HBO na rok 2019. Serial trafi na antenę stacji w kwietniu 2019. Na razie nie zdradzono konkretnej daty premiery. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO