Szef HBO zapowiedział, że finał "Gry o tron" ogląda się jak sześć odrębnych filmów

Sergiusz Kurczuk
08.01.2019 10:02
Szef HBO zapowiedział, że finał "Gry o tron" ogląda się jak sześć odrębnych filmów Fot. kadr z serialu Gra o tron

Finał "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami. Richard Plepler - prezes HBO widział już 8. sezon serialu i zapowiedział, że na widzów czeka spektakularne przedstawienie.

Ostatni sezon serialu "Gra o tron" to chyba najbardziej wyczekiwana produkcja telewizyjna 2019 roku. Do premiery pierwszego z sześciu odcinków zostało jeszcze kilka miesięcy. Twórcy powoli kończą pracę, dzięki czemu nieliczni szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć już zakończenie adaptacji sagi "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Wśród nich znalazł się oczywiście prezes stacji HBO Richard Plepler. 

"Gra o tron" sezon 8 - każdy odcinek ma być jak osobny film

Plepler rozmawiał o ostatnim sezonie "Gry o tron" z serwisem Variety po rozdaniu Złotych Globów 2019. W rozmowie zdradził, że widział wszystkie sześć finałowych odcinków dwukrotnie i oglądając je, czuł się, jakby oglądał odrębne filmy. 

To spektakl. David Benioff i D.B. Weiss zrobili sześć filmów. Po ich obejrzeniu zareagowałem niej więcej tak: "Oglądam film". Wiedzieli, że poprzeczka jest wysoko. Przeskoczyli ją. Oglądałem finał dwa razy - z i bez efektów CGI i jestem zatrwożony. Wszyscy czekamy na tę wyjątkową opowieść i bardzo magiczną produkcję.

Oczywiście szef HBO nie zdradził żadnych konkretnych informacji na temat 8. sezonu "Gry o tron", ale można podejrzewać, że poczucie oglądania osobnych filmów nie wynika jedynie z długości każdego z finałowych odcinków (każdy z nich ma trwać około półtorej godziny). Prawdopodobnie rozmach, z jakim powołano do życia ostatni sezon "Gry o tron" przewyższa to, co widzieliśmy w serialu dotychczas. Już zapowiedziano, że jedna z bitew, będzie największą batalią w historii telewizji

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

"Gra o tron" sezon 8. - kiedy premiera?

Na razie przedstawiciele HBO są powściągliwi, jeśli chodzi o promocję finału serialu. Do tej pory zaprezentowali jedynie krótkie teasery, przedstawiające fragmenty nadchodzącego sezonu. Ostatni z nich, ukazujący spotkanie Daenerys Targaryen z Sansą Stark, pojawił się w zwiastunie seriali HBO na rok 2019. Serial trafi na antenę stacji w kwietniu 2019. Na razie nie zdradzono konkretnej daty premiery. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.