Szef Marvela zapowiedział, że cierpliwość fanów "zostanie im wynagrodzona"

25.01.2021 16:06
Szef Marvela zapowiedział, że cierpliwość fanów "zostanie im wynagrodzona" Fot. materiały prasowe/Disney+

Kevin Feige odniósł się do powolnego tempa rozwoju serialu "WandaVision" - zapowiedział, że spokojny rozwój akcji i cierpliwość fanów zostaną "wynagrodzone".

WandaVision zadowoli fanów spragnionych akcji?

Twórca "WandaVision" Jac Schaeffer wyjasnił, że szef Marvel Studios, Kevin Feige "ma wiele wiary w fanów" i liczy na to, że powolny rozwój akcji w serialu nie zniechęci widzów do serialu. Ten ma się bowiem zmienić w przepełniony akcją "film Marvela". Serial utrzymany (przynajmniej w pierwszych odcinkach) w konwencji sitcomu powoli staje się coraz bardziej niepokojący, kiedy to Vision zdaje sobie powoli sprawę z tego, że nic nie jest prawdziwe. 

Polecamy

Schaeffer był niedawno gościem podcastu The Hollywood Reporter o nazwie TV's Top 5. Tam zapowiedział, że wszystko było dokładnie przemyślane i od początku zaplanowane - pytań było bowiem sporo, zwłaszcza o tempo rozkręcania się akcji:

Tempo zawsze było pytaniem - takim, na które chcieliśmy odpowiedzieć jak najszybciej. Kiedy dostałem pracę i pytałem ludzi o jakieś porady, to wszyscy mi mówili o tym, że pierwszy odcinek jest niezwykle ważny, bo szukasz wtedy pytań na własne odpowiedzi i ustawiasz fabułę. A to się do nas nie odnosi - te postaci już znamy, tak samo jak otaczającą ich mitologię. Dlatego planowaliśmy ten serial bardziej jak film.

Polecamy

Schaeffer współpracował już z Marvelem przy okazji "Kapitan Marvel" oraz "Black Widow". W rozmowie wyjaśnił, że Kevin Feige był bardzo podekscytowany tym, że sitcomowa rzeczywistość przedstawiona w "WandaVision" będzie powoli zmieniała się w koszmar: 

Uwielbiam z nim pracować, bo nazwał to "graniem w cykora z widzami". Chciał zobaczyć, jak długo będziemy w stanie utrzymywać tajemnicę w serialu, jak długo będziemy mogli utrzymać czarno-biały klimat w serialu. Ale to wszystko było dla dobra historii. Cieszę się, że dał nam wolną rękę i pozwolił nam mocno wsiąknąć w klimat sitcomów i opóźnić "nagrodzenie" widzów do samego końca. 

Ta opóźniona gratyfikacja mogła zostać zrealizowana pod warunkiem tego, że "rzeczy inspirowane sitcomami" będą dobre. 

Jak zaczynaliśmy łączenie wszystkiego w całość, to wiedzieliśmy, które momenty będą "duże". Chciałem zacząć od małych rzeczy. Kevin nas popierał w pełni - ma dużą wiarę w fanów, że są na tyle zaangażowani i na tyle nam ufają, że wiedzą, iż ich usatysfakcjonujemy. Dlatego mogliśmy zacząć powolutku. 

Serial "WandaVision" zadebiutował na Disney+ 15 stycznia 2021 roku. Nowe odcinki pojawiają się co piątek.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.