Szef stacji HBO zapowiedział, kiedy zobaczymy 8. sezon „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
26.07.2018 10:15
Szef stacji HBO zapowiedział, kiedy zobaczymy 8. sezon „Gry o tron” Fot. kadr z serialu Gra o tron

Na 8. sezon „Gry o tron” widzowie z całego świata czekają od bardzo dawna. Stacja HBO w końcu zapowiedziała premierę serialu. Przynajmniej w pewnym stopniu. 

„Gra o tron” to jeden z najpopularniejszych seriali HBO. Niesamowita saga oparta na twórczości George'a R.R. Martina przyciągnęła przed ekrany telewizorów tysiące widzów z całego świata. Fani adaptacji od dawna czekają na zwieńczenie walki o Żelazny Tron. Tym bardziej że pisarz nie skończył jeszcze książkowej wersji opowieści. HBO nie do tej pory nie zdradziło, kiedy zobaczymy 8. sezon. Oczywiście w internecie pojawiały się różne daty, ale żadna nie była oficjalną informacją. Wiadomo było tylko, że finału na pewno nie zobaczymy „Gry o tron” w roku 2018. Stacja postanowiła w końcu przybliżyć datę emisji pierwszego odcinka. 

„Gra o tron” sezon 8 - kiedy premiera?

Nie oznacza to jednak, że znamy dokładną datę. Informacja została podana przez szefa programowego stacji Caseya Bloysa podczas Television Critics Association's Summer Press Tour. 8. sezon pojawi się „w pierwszej połowie 2019 roku”, a więc zgodnie z przewidywaniami fanów. Według The Morning Bulletin Bloys nie chciał zdradzić, czego możemy się spodziewać w finale „Gry o tron”, ale zapowiedział, że finał będzie „naprawdę świetny”. Podczas wydarzenia Bloys wypominał również o spin-offach serialu. Stacja planuje kontynuować historie dziejące się w świecie stworzonym przez Martina za pomocą prequeli. 

Fani prozy Martina czekają na kontynuację książkowej sagi „Pieśń lodu i ognia” od roku 2011, kiedy ukazała się 2. część  „Tańca ze smokami”. Na razie nie wiadomo, kiedy „Wichry zimy” ujrzą światło dzienne. Zima nadchodzi, ale zbliża się z prędkością Białej Armii zarówno w książkach i telewizji. Czy zwaśnione rody Westeros połączą siły, by pokonać zagrożenie z Północy? A może któryś z bohaterów wykorzysta wojenną zawieruchę, żeby przejąć Żelazny Tron? Kto na nim finalnie zasiądzie? Dowiemy się niedługo. Najpóźniej w czerwcu 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.