Jedna z szefowych Netfliksa wytłumaczyła, dlaczego platforma uratowała „Lucyfera”

Kamil Kacperski
30.07.2018 12:51
Jedna z szefowych Netfliksa wytłumaczyła, dlaczego platforma uratowała „Lucyfera” Fot. kadr z serialu

Tom Ellis, czyli aktor wcielający się w tytułowego Pana Piekieł, wyjaśnił natomiast, dlaczego nowy sezon będzie krótszy od poprzednich.

Akcja ratunkowa „Lucyfera” była jedną z najbardziej udanych inicjatyw fanów w trakcie ostatnich kilku lat. Kampanie #SaveLucifer i #PickUpLucifer, a także petycje pisane przez wielbicieli serialu sprawdziły się i zaledwie kilka dni po tym, gdy FOX ogłosił anulację serialu, do akcji wkroczył Netflix, który postanowił przejąć prawa do produkcji i stworzyć kolejne sezony.

Ta wiadomość ucieszyła znakomitą większość fanów Lucifera Morningstara i reszty jego pokręconej świty. Jak się okazuje, decyzja o uratowaniu serialu była dość prosta. W wywiadzie z portalem See What's Next wiceszefowa Netfliksa ds. oryginalnych produkcji, Cindy Holland, zdradziła, że za decyzją stanęła międzynarodowa popularność „Lucyfera” na ich platformie streamingowej:

„Lucyfer” to fantastyczny serial, który naprawdę zdobył dużą popularność wśród widzów w krajach, gdzie nabyliśmy prawa do pokazywania go na naszej platformie. Czuliśmy więc, że to ważne, by pomóc tej produkcji w przetrwaniu ze względu na tych fanów.

Lucyfer - dlaczego będzie tylko 10 odcinków?

Jedyną łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest fakt, iż 4. sezon „Lucyfera” będzie zawierał jedynie 10 odcinków, co jest dość dużą zmianą biorąc pod uwagę fakt, iż sezon 2 i 3 liczyły sobie aż po 22 epizody. Nie mniej, według Toma Ellisa, który wciela się w postać tytułową, taka sytuacja oznacza, że twórcy będą mogli skupić się tylko i wyłącznie na głównej fabule serialu:

Dla mnie to bardzo ekscytujące, że robimy 10 odcinków zamiast 22. To oznacza, że możemy od razu zająć się główną fabułą, a każdy odcinek będzie tak samo ważny. Z punktu widzenia aktora jest to świetne.

Lucyfer na Netflix - kiedy premiera?

Zdjęcia do nowego sezonu „Lucyfera” mają ruszyć już w sierpniu 2018 roku, więc bardzo prawdopodobne, że 4. sezon produkcji pojawi się wiosną 2019 roku. Na razie nie mamy jednak na ten temat oficjalnych informacji.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.