30.07.2018 12:51

Jedna z szefowych Netfliksa wytłumaczyła, dlaczego platforma uratowała „Lucyfera”

Tom Ellis, czyli aktor wcielający się w tytułowego Pana Piekieł, wyjaśnił natomiast, dlaczego nowy sezon będzie krótszy od poprzednich.

Lucifer
foto: kadr z serialu

Akcja ratunkowa „Lucyfera” była jedną z najbardziej udanych inicjatyw fanów w trakcie ostatnich kilku lat. Kampanie #SaveLucifer i #PickUpLucifer, a także petycje pisane przez wielbicieli serialu sprawdziły się i zaledwie kilka dni po tym, gdy FOX ogłosił anulację serialu, do akcji wkroczył Netflix, który postanowił przejąć prawa do produkcji i stworzyć kolejne sezony.

Ta wiadomość ucieszyła znakomitą większość fanów Lucifera Morningstara i reszty jego pokręconej świty. Jak się okazuje, decyzja o uratowaniu serialu była dość prosta. W wywiadzie z portalem See What's Next wiceszefowa Netfliksa ds. oryginalnych produkcji, Cindy Holland, zdradziła, że za decyzją stanęła międzynarodowa popularność „Lucyfera” na ich platformie streamingowej:

"

„Lucyfer” to fantastyczny serial, który naprawdę zdobył dużą popularność wśród widzów w krajach, gdzie nabyliśmy prawa do pokazywania go na naszej platformie. Czuliśmy więc, że to ważne, by pomóc tej produkcji w przetrwaniu ze względu na tych fanów. "

Lucyfer - dlaczego będzie tylko 10 odcinków?

Jedyną łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest fakt, iż 4. sezon „Lucyfera” będzie zawierał jedynie 10 odcinków, co jest dość dużą zmianą biorąc pod uwagę fakt, iż sezon 2 i 3 liczyły sobie aż po 22 epizody. Nie mniej, według Toma Ellisa, który wciela się w postać tytułową, taka sytuacja oznacza, że twórcy będą mogli skupić się tylko i wyłącznie na głównej fabule serialu:

"

Dla mnie to bardzo ekscytujące, że robimy 10 odcinków zamiast 22. To oznacza, że możemy od razu zająć się główną fabułą, a każdy odcinek będzie tak samo ważny. Z punktu widzenia aktora jest to świetne. "

Lucyfer na Netflix - kiedy premiera?

Zdjęcia do nowego sezonu „Lucyfera” mają ruszyć już w sierpniu 2018 roku, więc bardzo prawdopodobne, że 4. sezon produkcji pojawi się wiosną 2019 roku. Na razie nie mamy jednak na ten temat oficjalnych informacji.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Lucyfer