Wybrano najbardziej krępujący serial. I nie jest to ani "Gra o tron", ani "Bridgertonowie"

17.02.2021 14:24
Gra o tron Fot. materiały prasowe HBO

Są takie seriale, których lepiej nie oglądać z rodziną. Niezależnie od wieku (naszego czy rodziny). Bezsprzecznie zaliczają się do nich "Gra o tron" czy "Bridgertonowie", jednak - co ciekawe - żadna z tych hitowych produkcji nie zdobyła pierwszego miejsca w rankingu najbardziej krępujących seriali. Jaki tytuł, zdaniem badanych, zasłużył na to miano?

Serwis Onbuy.com, który co jakiś czas przeprowadza nietuzinkowe badania wśród widzów, tym razem postanowił sprawdzić, który serial wprawia nas w największe zakłopotanie, kiedy oglądamy go w towarzystwie rodziców. Niezależnie od tego, czy mamy lat 15 czy 35 - brutalne sceny gwałtu czy ostre sceny seksu nie są tym, o czym większość z nas ma ochotę plotkować z mamą po wspólnym seansie. Badanie przeprowadzone na prawie 3,5 tys. fanów seriali jest więc swego rodzaju prezentem dla wszystkich tych, którzy nie mają ochoty rumienić się jak pensjonarka, kiedy na ekranie dzieją się TE RZECZY i wolą w spokoju i w samotności umilić sobie czas pikantnymi produkcjami. 

Polecamy
Zobacz także

"Normalni ludzie" uznani za najbardziej krępujący serial

Choć brutalność i dosadność scen gwałtów z "Gry o tron" przeszła do historii, a w przypadku "Bridgertonów" Netflix sporządził specjalną rozpiskę scen, podczas których lepiej opuścić salon, okazuje się, że uczestnicy badania czuli się najbardziej niezręcznie, oglądając serial "Normalni ludzie". Opowieść o zwyczajnym związku zwyczajnej pary młodych ludzi, którzy odkrywają blaski i cienie zwyczajnej młodzieńczej miłości zawstydziła aż 83% badanych, zdobywając tym samym 1. miejsce w rankingu najbardziej krępujących seriali do oglądania z rodziną

Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że długie i niekoloryzowane sceny seksu, ukazane w bardzo naturalny sposób i wypełnione standardowymi dialogami, jakie prowadzi się przed czy po stosunku, są dużo bliższe codziennym doświadczeniom widzów niż gorące lub wstrząsające akty z dramatów kostiumowych, a co za tym idzie - w towarzystwie rodziców ogląda się je dużo trudniej niż wymyślne fantazje ze smokami czy XIX-wiecznym Londynem w tle.

TOP 20: Seriale, których lepiej nie oglądać z rodziną

"Bridgertonowie" uplasowali się na drugim miejscu rankingu z wynikiem 81%. Trzecie miejsce z wynikiem 78% zajął natomiast zakończony w 2019 roku serial "Orange is the New Black", który obfitował przede wszystkim w sceny seksu lesbijskiego. Na czwartym miejscu pojawił się kolejny serial Netflix - "Sex Education" (75%). "Gra o tron" zdobyła 73% i miejsce piąte.

Polecamy

Pełną listę TOP 20 seriali zbyt krępujących, by oglądać je z rodziną, prezentujemy poniżej:

 1. "Normalni ludzie": 83%
 2. "Bridgertonowie": 81%
 3. "Orange is the New Black": 78%
 4. "Sex Education": 75%
 5. "Gra o tron": 73%
 6. "Big Mouth": 72%
 7. "The Inbetweeners": 70%
 8. "Pose": 69%
 9. "Bo to grzech": 67%
 10. "Skins": 67%
 11. "Euforia": 66%
 12. "Sekretny dziennik call girl": 64%
 13. "Ty": 62%
 14. "American Horror Story": 61%
 15. "Fleabag": 60%
 16. "Dziewczyny": 58%
 17. "Insatiable": 56%
 18. "Outlander": 53%
 19. "Seks w wielkim mieście": 51%
 20. "The End of the F***ing World": 50%
Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.