13.07.2017 10:19

TVP rozpoczęło produkcję serialu „Korona królów” o Kazimierzu Wielkim

Czyżby Telewizji Polskiej zamarzył się pełny rozmachu serial historyczny? Według słów prezesa Jacka Kurskiego „Korona królów” ma pokazać piękno naszej historii. 

TVP rozpoczęło produkcję serialu „Korona królów” o Kazimierzu Wielkim
foto: kadr z filmu

„Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od dobrych 30 lat. Nowy serial opowie o losach jednego z najważniejszych królów w historii polski, Kazimierza Wielkiego. Jego akcja ma rozpocząć się od śmierci ojca Kazimierza, czyli Władysława Łokietka. Przypomnijmy, że Kazimierz Wielki był ostatnim królem polski z dynastii Piastów. Jego okres panowania przypadał na lata 1333-1370. Póki co nie wiemy ile odcinków zostanie nakręconych, ani kiedy będziemy mogli spodziewać się premiery serialu na antenie TVP. Wielkie nadzieje pokłada w nim prezes Jacek Kurski:

"

Jeśli będzie wyprodukowana odpowiednia ilość odcinków z zapasem, to jest szansa, że ruszymy od września z czterema odcinkami tygodniowo. Ten kostiumowy serial jest już na etapie produkcji. Zrobiony będzie z rozmachem i pokaże wielką potęgę polskiej historii. "

W obsadzie zobaczymy m.in. Wiesława Wójcika, Mateusza Króla, Martę Bryłę, Halinę Łabonarską i Marcina Rogacewicza. Pojawiły się nawet plotki o udziale Grażyny Szapołowskiej oraz Jerzego Zelnika, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Nowy projekt TVP ma rzekomo być polskim odpowiednikiem hitowego serialu „Wspaniałe stulecie”, tureckiej produkcji kostiumowej opowiadającej o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Jednak pierwsze komentarze internautów, które pojawiły się w sieci po opublikowaniu zdjęć z planu „Korony królów” wyśmiały przedsięwzięcie Telewizji Polskiej jako biedniejszą wersję „Rodziny Borgiów” i „Gry o tron”. Co bardziej złośliwi stwierdzili, że serial wygląda jak odcinek „Świata według Kiepskich”. I nie da się ukryć, że wszystkie uwagi są celne. Zobaczcie sami:

Myślicie, że będzie to dobra produkcja?

Kamil Dachnij
Tagi: News Korona królów