TVP rozpoczęło produkcję serialu „Korona królów” o Kazimierzu Wielkim

Kamil Dachnij
13.07.2017 10:19
TVP rozpoczęło produkcję serialu „Korona królów” o Kazimierzu Wielkim Fot. kadr z filmu

Czyżby Telewizji Polskiej zamarzył się pełny rozmachu serial historyczny? Według słów prezesa Jacka Kurskiego „Korona królów” ma pokazać piękno naszej historii. 

„Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od dobrych 30 lat. Nowy serial opowie o losach jednego z najważniejszych królów w historii polski, Kazimierza Wielkiego. Jego akcja ma rozpocząć się od śmierci ojca Kazimierza, czyli Władysława Łokietka. Przypomnijmy, że Kazimierz Wielki był ostatnim królem polski z dynastii Piastów. Jego okres panowania przypadał na lata 1333-1370. Póki co nie wiemy ile odcinków zostanie nakręconych, ani kiedy będziemy mogli spodziewać się premiery serialu na antenie TVP. Wielkie nadzieje pokłada w nim prezes Jacek Kurski:

Jeśli będzie wyprodukowana odpowiednia ilość odcinków z zapasem, to jest szansa, że ruszymy od września z czterema odcinkami tygodniowo. Ten kostiumowy serial jest już na etapie produkcji. Zrobiony będzie z rozmachem i pokaże wielką potęgę polskiej historii.

W obsadzie zobaczymy m.in. Wiesława Wójcika, Mateusza Króla, Martę Bryłę, Halinę Łabonarską i Marcina Rogacewicza. Pojawiły się nawet plotki o udziale Grażyny Szapołowskiej oraz Jerzego Zelnika, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Nowy projekt TVP ma rzekomo być polskim odpowiednikiem hitowego serialu „Wspaniałe stulecie”, tureckiej produkcji kostiumowej opowiadającej o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego. Jednak pierwsze komentarze internautów, które pojawiły się w sieci po opublikowaniu zdjęć z planu „Korony królów” wyśmiały przedsięwzięcie Telewizji Polskiej jako biedniejszą wersję „Rodziny Borgiów” i „Gry o tron”. Co bardziej złośliwi stwierdzili, że serial wygląda jak odcinek „Świata według Kiepskich”. I nie da się ukryć, że wszystkie uwagi są celne. Zobaczcie sami:

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.