Taika Waititi przekształci film „Co robimy w ukryciu?” na serial

Natalia Hluzow
25.01.2018 11:42
Taika Waititi przekształci film „Co robimy w ukryciu?” na serial Fot. kadr z filmu "Co robimy w ukryciu?"

Wampiry z Nowej Zelandii powracają! Stacja FX zamówiła pilotażowy odcinek serialu  „Co robimy w ukryciu?”.

Zanim Taika Waititi wstąpił w poczet reżyserów filmowego uniwersum Marvela, świetnie bawił się w Nowej Zelandii, realizując absurdalne komedie. Jedną z nich był mockument o wampirach z Wellington. Viago (379 l.), Vladislav (862 l.) i Deacon (183 l.), choć żywią się ludzką krwią, mają zwyczajne problemy, z którymi muszą zmagać się w codziennym życiu. W głównych bohaterów filmu wcielili się jego twórcy - Taika Waititi i Jemaine Clement - oraz Jonny Brugh.

Serial „Co robimy w ukryciu?” już niebawem na stacji FX

Od jakiegoś czasu mówiło się, że komediowy duet pracuje nad przełożeniem swojego niezależnego filmu na odcinkową produkcję telewizyjną. Teraz potwierdzono tę informację. Stacja FX zamówiła pilot, który wyreżyseruje Waititi i napisze Clement. Obaj będą producentami wykonawczymi serialu składającego się z 30-minutowych odcinków. 

Czy Taika Waititi wystąpi w serialu „Co robimy w ukryciu?”?

Choć twórcy filmu o wampirach z Wellington wcielali się też w głównych bohaterów, Viago i Vladislava, teraz możemy liczyć co najwyżej na ich gościnne występy. Jak donosi Variety w serialu pojawią się Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou i Harvey Guillen. Novak ma zagrać Nandora, wampira zarządzającego domem, Berry wcieli się w Lazslo - najbardziej głupkowatego z lokatorów, Demetriou będzie Nadją, twardą wampirzycą, zaś Guillen ma zostać asystentem Nandora. Szczegóły fabularne nie są jeszcze znane, prawdopodobnie jednak akcja nie będzie toczyła się w Nowej Zelandii, lecz w USA.

Inne projekty związane z „Co robimy w ukryciu?”

Serial nie jest jedyną produkcją związaną z filmem „Co robimy w ukryciu?”. Waititi i Clement pracują też nad sequelem, który tym razem ma skupić się na historii wilkołaków zaprezentowanych w 1. części filmu. Mockument ma nosić tytuł „We're Wolves” (jesteśmy wilkołakami). Duet pracuje też nad spin-offem osadzonym w Nowej Zelandii o tytule „Wellington Paranormal”, który będzie śledził losy pary niezdarnych policjantów, Karen i Mike'a, również znanych z filmu. Nie wiadomo jednak, ile w tym prawdy, a ile żartu znanego z wygłupów filmowca

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.