Taika Waititi stworzył KOLEJNY serial. Zobaczcie zwiastun "Reservation Dogs"

21.07.2021 15:29
Taika Waititi stworzył KOLEJNY serial. Zobaczcie zwiastun "Reservation Dogs" Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Zanim Taika Waititi powróci do Marvel Cinematic Universe z "Thorem: Love and Thunder", czy zadebiutuje na HBO z serialem komediowym o piratach, zwycięzca Oscara przedstawi światu serial "Reservation Dogs" na FX on Hulu.

Reservation Dogs - zobaczcie nowy serial od Taiki Waititiego

Współtwórcą nowego serialu Taiki Waititiego jest Sterlin Harjo, a sama produkcja "Reservation Dogs" przedstawi nam historię czterech nastolatków rdzennego pochodzenia, którzy mieszkają na wiejskich terenach Oklahomy. Tytuł jest oczywiście nawiązaniem do "Reservoir Dogs", czyli "Wściekłych psów" Quentina Tarantino - główni bohaterowie również są złodziejaszkami. Kradną jednak po to, żeby móc opuścić swój rezerwat. 

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun pokręconego serialu od Tarantino:

"Reservation Dogs" zostało nakręcone na lokacji w Okmulgee, w stanie Oklahoma i jest przełomem w świecie telewizji pod względem reprezentacji ludów tubylczych. W oświadczeniu stacji FX czytamy bowiem, że każda z osób zatrudnionych do produkcji jest pochodzenia tubylczego (niezależnie, czy nowozelandzkiego, czy amerykańskiego), a całość ma nas przenieść do "pokręconego świata, który czerpie garściami z prawdziwych przeżyć i obserwacji naszych scenarzystów".

Polecamy

Jak czytamy w opisie głównych bohaterów serialu "Reservation Dogs":

"Bear Smallhill" (D'Pharaoh Woon-A-Tai) ma zostać wojownikiem i liderem. Problem jest jednak taki, że notorycznie dostaje po gębie, a jego gang ma go w nosie. Na szczęście ma pomoc ducha przodków, który przez dziwne metody może mu pomóc w osiągnięciu celu. "Elora Danan" (Devery Jacobs) może być de facto liderką grupy, jednak jest tak zapatrzona w swój cel dostania się do Kalifornii, że często nie zauważa swojej własnej siły, piękna i dobra. 

Sprytna i zaradna "Willie Jack" (Paulina Alexis) to bijące serce całej grupy, która zawsze przejmuje się ich losem, a "Cheese" (Lane Factor) to cichy typ, który skoczy za przyjaciółmi w ogień i rzadko zastanawia się nad tym, co on chce od życia.

Natomiast sam serial będzie mieszał smutne i poważne tematy z absurdalnymi przygodami nastolatków:

Rok temu piąty członek Reservation Dogs o imieniu Daniel zmarł. Grupa nie potrafi zrozumieć tego zdarzenia, obwiniając za to rezerwat - biedę i umiejętność miażdżenia marzeń. Decydują przejąć jego sen o Kalifornii. W tym celu muszą zdobyć pieniądze, jednocześnie walcząc z uzależnionymi od mety ćpunami z przedmieścia, unikać stróżów prawa, a także przeżyć wojnę gangów z przeciwnikami pod przywództwem enigmatycznej "Jackie" (Elva Guerra).

"Reservation Dogs" ma zadebiutować na Hulu już 9 sierpnia 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.