23.08.2018 11:06

„Teoria wielkiego podrywu” zakończy się w 2019 roku. Co spowodowało anulowanie serialu?

Jak donosi portal EW, „Teoria wielkiego podrywu” skończy się w 2019 roku, po zakończeniu emisji nadchodzącego sezonu. Co stoi za decyzją stacji o zakończeniu?

Teoria wielkiego podrywu
foto: kadr z wideo

Serial bez doktora Sheldona Coopera (Jim Parsons) nie byłby taki sam - z takiego założenia wyszli twórcy „Teorii wielkiego podrywu”, którzy postanowili zakończyć produkcje po emisji nadchodzącego, 12. sezonu.

O końcu serialu poinformowała sama stacja emitująca „Teorię wielkiego podrywu”, czyli CBS. W swoim oświadczeniu podziękowali wszystkim widzom, którzy przez lata pozostawali przed telewizorami, a także zapowiedzieli, że zakończą produkcję w „epicki sposób”:

"

Jesteśmy na zawsze wdzięczni naszym fanom za wsparcie, które pokazywali „Teorii wielkiego podrywu” przez te 12 wspólnych sezonów. Razem z obsadą, załogą i twórcami jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru naszej produkcji i planujemy dostarczyć wam ostatni sezon „Wielkiej teorii podrywu”, który będzie kreatywny i epicki. "

Dlaczego Teoria wielkiego podrywu się kończy?

Jak dowiaduje się portal Entertainment Weekly, odejście z produkcji Jima Parsonsa wbiło gwóźdź do trumny i spowodowało zakończenie pracy nad serialem. Aktor wcielający się w Sheldona Coopera nie wyraził zgody na przedłużenie swojego kontraktu, ponieważ jak twierdzą źródła znajdujące się blisko niego, mężczyzna jest gotów, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami zawodowymi.

„Teoria wielkiego podrywu” była emitowana nieprzerwanie od 2007 roku. Razem z nadchodzącym sezonem, serial doczeka się łącznie 279 odcinków, dzięki czemu stanie się najdłużej emitowanym sit-comem nagrywanym za pomocą wielu kamer w historii. Produkcja była nominowana do nagród Emmy aż 52 razy. Wygrała 10 z nich.

Kiedy premiera ostatniego sezonu Teorii wielkiego podrywu?

Finałowy, 12. sezon „Teorii wielkiego podrywu” rozpocznie się już 24 września 2018 roku w USA. Na razie polska data premiery nie jest znana. Serial jest emitowany na Comedy Central.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Teoria wielkiego podrywu