19.11.2019 11:31

"The Confession Killer": zwiastun dokumentu o największym seryjnym mordercy w dziejach Ameryki

W sieci ukazał się zwiastun nowego serialu dokumentalnego platformy Netflix. Kim był Henry Lee Lucas, o którym opowiada "The Confession Killer"?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Platforma Netflix zaprezentowała zwiastun nowego serialu dokumentalnego "The Confession Killer". Jak naprawdę wyglądała historia Henry'ego Lee Lucasa - osławionego seryjnego mordercy, który przyznał się do dokonania około 600 mordów?

"The Confession Killer" - zwiastun dokumentu o największym seryjnym mordercy w historii Ameryki

Henry Lee Lucas uznawany jest za jednego z najbardziej okrutnych seryjnych morderców w dziejach Stanów Zjednoczonych. Wymieniany jednym tchem z Tedem Bundym, Jeffreyem Dahmerem, czy Edem Geinem, zasłynął z tego, że przyznał się do zamordowania około 600 osób (co czyniło go rekordzistą w tej kategorii). Jednak, czy aby na pewno dopuścił się tych czynów?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także "I Am a Killer" zachwycił widzów. O czym jest serial true crime na Netflix?

Dokładną historię Henry'ego Lee Lucasa opisaliśmy w artykule traktującym o najsłynniejszych seryjnych mordercach. Po schwytaniu przez organy ścigania, Henry przyznał się do dokonania setek brutalnych morderstw, z czego później się wycofał. W jednym z listów wyznał bowiem, że do zeznań zmusiła go policja

Foto: Materiały promocyjne
Foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Najlepsze seriale o seryjnych mordercach i psychopatach. Dexter, Hannibal i inne

Zwiastun serialu "The Confession Killer" prezentuje się następująco:

W oficjalnym opisie serialu czytamy:

"

Na początku lat 80. Henry Lee Lucas przyznał się do dokonania setek morderstw, zamykając tym samym wiele nierozwiązanych spraw. Nawet bez bezpośrednich dowodów łączących Lucasa z miejscami zbrodni, oszołomił władze umiejętnością szkicowania portretów ofiar, przytaczając brutalne szczegóły każdego ataku. Jednak dziennikarze i adwokaci znaleźli sprzeczności w zeznaniach Lucasa, a testy DNA zaczęły być sprzeczne z jego twierdzeniami. "The Confession Killer" to pięcioodcinkowy dokument, który bada jak człowiek, nazywany kiedyś najbardziej płodnym seryjnym mordercą Ameryki, był w rzeczywistości bardzo skomplikowaną postacią, uwikłaną w wadliwy system sprawiedliwości. "

Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Przeczytaj także Top25: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Reżyserami serialu są nominowany do Oscara Robert Kenner ("Korporacyjna żywność") i Taki Oldham ("The Billionaire’s Tea Party", "Go for Broke", "Inside the Birdcage"). "The Confession Killer" ukaże się 6 grudnia 2019 roku na platformie Netflix.

Zobacz też: TOP 10 najlepszych dokumentów Netfliksa

Tagi: News Seriale Zwiastuny Netflix Dokument