Aktor z „Gry o tron” zagra w „The Crown”. Zastąpi Matta Smitha w roli księcia Filipa

Natalia Hluzow
29.03.2018 16:18
Aktor z „Gry o tron” zagra w „The Crown”. Zastąpi Matta Smitha w roli księcia Filipa Fot. materiały prasowe Netflix

„The Crown” wraz z 3. sezonem zmienia obsadę. Przyczyną jest szybko postępujący wiek bohaterów. Kto wcieli się zatem w starszą wersję księcia Filipa?

Popularny serial Netfliksa „The Crown” już niebawem doczeka się 3. sezonu. Niestety, w związku z tym, że czas akcji obejmuje w nim całe dekady i bardzo szybko posuwa się do przodu, w głównych rolach nie zobaczymy już Claire Foy i Matta Smitha. Peter Morgan, autor sztuki, na której oparto „The Crown”, a także twórca i pomysłodawca samego serialu, zdecydował o wymianie aktorów na nieco starszych.

Kto wystąpi w 3. sezonie „The Crown”?

Już w styczniu 2018 roku informowaliśmy, że miejsce Claire Foy w roli Elżbiety II zajmie Olivia Colman, zaś Vannesę Kirby w roli siostry królowej, Małgorzaty, zastąpi Helena Bonham Carter. Wtedy mówiło się też, że księcia Filipa, którego dotychczas kreował Matt Smith, zagra Paul Bettany. Aktor musiał jednak zrezygnować z roli z uwagi na inne zobowiązania. Teraz wiemy już, kto zajmie jego miejsce. W rolę starszego księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies.

edmure tully Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Tobias Menzies jako książę Filip w „The Crown”

Tobias Menzies to brytyjski aktor, któremu trudno odmówić predyspozycji do roli. Wcześniej wcielał się bowiem w Edmure'a Tully’ego w „Grze o tron”, Brutusa w „Rzymie” oraz w księcia Kornwalii w „Królu Learze” realizowanym dla BBC. Menzies wystąpi w dwóch kolejnych sezonach serialu „The Crown” u boku Olivii Colman. Aktor podpisał już umowę z wytwórnią.

Netflix nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery „The Crown 3”, jednak możemy spodziewać się, że serial powróci w grudniu 2018 (poprzednie sezony również miały premierę pod koniec roku). Zdjęcia mają rozpocząć się latem w Wielkiej Brytanii.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.