13.10.2020 16:35

"The Crown" - oto zwiastun 4. sezonu serialu. Poznaliśmy też datę premiery

The Crown nareszcie powraca! Po wielu miesiącach oczekiwania Netflix wypuścił w końcu zwiastun 4. sezonu i potwierdził datę premiery nowych epizodów. Zobaczcie księżną Dianę w akcji.

"The Crown" - oto zwiastun 4. sezonu serialu. Poznaliśmy też datę premiery
foto: materiały prasowe/Hubert Kuliński/Netflix

Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje kawalerem. Sprawa jest najwyższej wagi - chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei sami Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson).

The Crown - oto zwiastun 4. sezonu

Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"
Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"
Przeczytaj także Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"

Książę Karol zawiera w końcu burzliwe małżeństwo z lady Dianą. To, jak wiemy, zakończy się dość tragicznie dla rodziny królewskiej i stanie się obiektem teorii spiskowych, które znajdują posłuch nawet dziś. Ale zanim do tego dojdziemy, na bohaterów czeka huczne weselicho i mnóstwo szczęścia. Jak zapowiada Netflix - "Takie historie spotyka się tylko w bajkach".

Zresztą sam zwiastun jest skonstruowany jak opowieść, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i po pewnym czasie staje się niemalże mitem. Posłuchajcie zresztą w oficjalnej zapowiedzi 4. sezonu "The Crown":

Księżna Diana wkracza na scenę. Zobacz klimatyczny zwiastun nowych odcinków „The Crown”
Księżna Diana wkracza na scenę. Zobacz klimatyczny zwiastun nowych odcinków „The Crown”
Przeczytaj także Księżna Diana wkracza na scenę. Zobacz klimatyczny zwiastun nowych odcinków „The Crown”

W czwartym sezonie serialu "The Crown", którego scenarzystą jest Peter Morgan, występują również Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata), Tobias Menzies (książę Filip), Josh O'Connor (książę Karol), Erin Doherty (księżniczka Anna), Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles), Marion Bailey (królowa matka), Georgie Glen (lady Fermoy), Tom Byrne (książę Andrzej), Angue Imrie (książę Edward) oraz Charles Dance (lord Mountbatten). 

Nowe odcinki serialu "The Crown" zadebiutują na Netfliksie już 15 listopada 2020 roku.

Czy należysz do fanów serialu "The Crown"?

Tagi: Seriale Netflix The Crown