3. sezon „The Crown” zaprezentuje księżną Dianę i nową, gwiazdorską obsadę

Natalia Hluzow
26.01.2018 15:30
3. sezon „The Crown” zaprezentuje księżną Dianę i nową, gwiazdorską obsadę Fot. materiały prasowe

Kolejny sezon opowieści o brytyjskiej królowej Elżbiecie II i jej dworze przyniesie wiele zmian i nowości.

„The Crown” to oryginalny serial Netfliksa oparty na sztuce Petera Morgana, który jest też twórcą i pomysłodawcą scenariusza. Po dwóch niezwykle udanych sezonach poświęconych życiu i rządom królowej Elżbiety II od początku jej panowania do afery Profumo i dymisji premiera Harolda Macmillana w 1963 roku, przyszedł czas na przygotowania do trzeciej części historii brytyjskiej Korony. 

Księżna Diana w serialu „The Crown”

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości jest pojawienie się księżnej Diany. Choć jej historia i związek z rodziną królewską ma być zgłębiony dopiero w 4. sezonie serialu, postać Diany Spencer zostanie wprowadzona już w sezonie trzecim. Podobnie będzie w przypadku Camilli Parker Bowles, która nie odegra jeszcze znaczącej roli, ale pojawi się już w najbliższej odsłonie produkcji. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra partnerki księcia Karola z czasów młodości. Wiadomo jednak, że 3. sezon przyniesie olbrzymie zmiany w obsadzie.

Nowa obsada „The Crown”

Wcielająca się w Elżbietę II Claire Foy za swoją rolę w serialu otrzymała m.in. Złotego Globa oraz liczne nominacje do prestiżowych nagród. Jednak nawet to nie mogło uchronić jej przed utratą roli królowej. W trzecim sezonie poznamy bowiem starsze wersje głównych bohaterów. Miejsce Foy zajmie Olivia Colman znana m.in. z serialu „Nocny recepcjonista” oraz miała już kiedyś okazję wcielić się w królową, tyle, że matkę Elżbiety II.

the crown nowa obsada Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Obsadę „The Crown” opuści też Matt Smith, serialowy książę Filip - mąż królowej. W uroczego, choć niepokornego księcia ma wcielić się Paul Bettany, czyli Vision z filmowego uniwersum Marvela.

nowa obsada the crown 2 Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Zmiana nastąpi też w roli siostry królowej, księżniczki Małgorzaty. Zamiast Vannesy Kirby w obsadzie prawdopodobnie pojawi się wielka gwiazda, Helena Bonham Carter, której (podobnie jak Olivii Colman) również zdarzyło się już grać Królową Matkę (w filmie „Jak zostać królem”).

nowa obsada the crown 3 Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Nie ma jeszcze informacji o pozostałych nowych członkach obsady, jednak logiczne wydaje się, że aktorzy wcielający się w Królową Matkę czy męża księżniczki Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa, również zostaną zastąpieni przez starsze koleżanki i kolegów po fachu. 

O czym będzie 3. i 4. sezon „The Crown”?

Jak donosi The Sunday Times, trzeci sezon rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się sezon drugi, a więc zaraz po narodzinach księcia Edwarda, czwartego dziecka Elżbiety i Filipa. Jego fabuła będzie skupiać się przede wszystkim na okresie rządów i zmianach wprowadzonych przez premiera Harolda Wilsona. Głównymi graczami na scenie czwartego sezonu będą natomiast dwie wielkie kobiety - księżna Diana i Margaret Thatcher. 

Premiery 3. sezonu „The Crown” należy spodziewać się z końcem 2018 roku w serwisie Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.