3. sezon „The Crown” zaprezentuje księżną Dianę i nową, gwiazdorską obsadę

Natalia Hluzow
26.01.2018 15:30
3. sezon „The Crown” zaprezentuje księżną Dianę i nową, gwiazdorską obsadę Fot. materiały prasowe

Kolejny sezon opowieści o brytyjskiej królowej Elżbiecie II i jej dworze przyniesie wiele zmian i nowości.

„The Crown” to oryginalny serial Netfliksa oparty na sztuce Petera Morgana, który jest też twórcą i pomysłodawcą scenariusza. Po dwóch niezwykle udanych sezonach poświęconych życiu i rządom królowej Elżbiety II od początku jej panowania do afery Profumo i dymisji premiera Harolda Macmillana w 1963 roku, przyszedł czas na przygotowania do trzeciej części historii brytyjskiej Korony. 

Księżna Diana w serialu „The Crown”

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości jest pojawienie się księżnej Diany. Choć jej historia i związek z rodziną królewską ma być zgłębiony dopiero w 4. sezonie serialu, postać Diany Spencer zostanie wprowadzona już w sezonie trzecim. Podobnie będzie w przypadku Camilli Parker Bowles, która nie odegra jeszcze znaczącej roli, ale pojawi się już w najbliższej odsłonie produkcji. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra partnerki księcia Karola z czasów młodości. Wiadomo jednak, że 3. sezon przyniesie olbrzymie zmiany w obsadzie.

Nowa obsada „The Crown”

Wcielająca się w Elżbietę II Claire Foy za swoją rolę w serialu otrzymała m.in. Złotego Globa oraz liczne nominacje do prestiżowych nagród. Jednak nawet to nie mogło uchronić jej przed utratą roli królowej. W trzecim sezonie poznamy bowiem starsze wersje głównych bohaterów. Miejsce Foy zajmie Olivia Colman znana m.in. z serialu „Nocny recepcjonista” oraz miała już kiedyś okazję wcielić się w królową, tyle, że matkę Elżbiety II.

the crown nowa obsada Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Obsadę „The Crown” opuści też Matt Smith, serialowy książę Filip - mąż królowej. W uroczego, choć niepokornego księcia ma wcielić się Paul Bettany, czyli Vision z filmowego uniwersum Marvela.

nowa obsada the crown 2 Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Zmiana nastąpi też w roli siostry królowej, księżniczki Małgorzaty. Zamiast Vannesy Kirby w obsadzie prawdopodobnie pojawi się wielka gwiazda, Helena Bonham Carter, której (podobnie jak Olivii Colman) również zdarzyło się już grać Królową Matkę (w filmie „Jak zostać królem”).

nowa obsada the crown 3 Fot. foto: materiały prasowe/kadr z wideo

Nie ma jeszcze informacji o pozostałych nowych członkach obsady, jednak logiczne wydaje się, że aktorzy wcielający się w Królową Matkę czy męża księżniczki Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa, również zostaną zastąpieni przez starsze koleżanki i kolegów po fachu. 

O czym będzie 3. i 4. sezon „The Crown”?

Jak donosi The Sunday Times, trzeci sezon rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się sezon drugi, a więc zaraz po narodzinach księcia Edwarda, czwartego dziecka Elżbiety i Filipa. Jego fabuła będzie skupiać się przede wszystkim na okresie rządów i zmianach wprowadzonych przez premiera Harolda Wilsona. Głównymi graczami na scenie czwartego sezonu będą natomiast dwie wielkie kobiety - księżna Diana i Margaret Thatcher. 

Premiery 3. sezonu „The Crown” należy spodziewać się z końcem 2018 roku w serwisie Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.