25.03.2020 11:51

"The Great": Elle Fanning jako caryca Katarzyna w zwiastunie serialu komediowego. Kiedy premiera?

Po Helen Mirren nadszedł czas na młodziutką Elle Fanning. Zobaczcie zwiastun satyrycznego serialu "The Great". Co wiemy o produkcji?

Foto: materiały prasowe Hulu
Foto: materiały prasowe Hulu

Caryca Katarzyna Wielka w krzywym zwierciadle? Jak najbardziej! W sieci ukazał się zwiastun najnowszego serialu platformy Hulu. Kiedy ukaże się "The Great" z Elle Fanning w roli głównej i co wiemy o produkcji? Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

"The Great" - zwiastun serialu o carycy Katarzynie

Zwiastun serialu "The Great" prezentuje się następująco:

"The Great" - fabuła 

Katarzyna Wielka to postać, która po dziś dzień budzi kontrowersje i silne emocje. Ostatnią interpretacją tej bez wątpienia fascynującej postaci, był występ Helen Mirren w serialu HBO. "The Great" będzie jednak produkcją zgoła inną. Serial z Elle Fanning skupi się na latach młodości rosyjskiej carycy i opowie jej historię z przymrużeniem oka. Oznacza to zatem, że nie należy traktować go jako produkcję historyczną, a satyryczną.

Najlepsze seriale kostiumowe
Najlepsze seriale kostiumowe
Przeczytaj także TOP 40: Najlepsze seriale kostiumowe w historii

Młodą Katarzynę poznamy tu w chwili, gdy przybyła do Rosji, aby wyjść za mąż za cara Piotra III. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

"

"The Great" to satyryczny dramat komediowy opowiadający o dojściu do władzy Katarzyny Wielkiej - od outsiderki do najdłużej panującej władczyni w dziejach Rosji. Sezon pierwszy to zmyślona, zabawna i anachroniczna historia idealistycznej i romantycznej młodej dziewczyny, która przyjeżdża do Rosji by wstąpić w zaaranżowany związek małżeński z bystrym carem Piotrem. Licząc na miłość i szczęście, natrafia na niebezpieczny, zdeprawowany, zacofany świat, który postanawia zmienić. Musi tylko zabić swojego męża, pokonać kościół, przegrupować wojsko i postawić cały dwór na nogi.  "

Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Przeczytaj także Top 13 - najlepsze filmy kostiumowe w historii

"The Great" - obsad i premiera

Twórcą serialu jest scenarzysta "Faworyty" - Tony McNamara, co da się wyczuć już w samym zwiastunie. Produkcje zdają się być do siebie bardzo podobne, co powinno ucieszyć fanów byłego pretendenta do Oscara. W rolach głównych zobaczymy Elle Fanning i Nicholasa Houlta. U ich boku wystąpili również: Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Sebastian de Souza, Bayo Gbadamosi oraz Belinda Bromilow. "The Great" zadebiutuje na platformie Hulu 15 maja 2020 roku.

Zobacz też: Top 12 - najlepsze filmy historyczne w dziejach kinematografii 

Tagi: News Seriale Zwiastuny Hulu