"The Mandalorian": jak wygląda Mando? Nawet Lego nie zdradziło tożsamości łowcy nagród

30.12.2019 12:39
"The Mandalorian": jak wygląda Mando? Nawet Lego nie zdradziło tożsamości łowcy nagród Fot. kadr z serialu The Mandalorian

Jedną z największych zagadek serialu "The Mandalorian" jest wygląd tytułowego bohatera. Zestaw Lego tylko podtrzymuje aurę tajemnicy wokół Mando.

Główny bohater serialu "The Mandalorian" to jedna z najbardziej tajemniczych postaci ostatnich lat. Wszystko dlatego, że protagonista nie tylko nie ma imienia, ale również przez cały pierwszy sezon nie zdejmuje swojego charakterystycznego hełmu. Nowy zestaw Lego inspirowany serialem Disney+ kontynuuje zamysł twórców i nie pokazuje prawdziwej twarzy Mando. 

"The Mandalorian" - jak wygląda Mando?

W tytułowego bohatera wciela się Pedro Pascal, więc w rzeczywistości wiemy, kto kryje się pod ochraniającą głowę częścią mandaloriańskiej zbroi. Jednak kim jest tytułowy bohater serialu "The Mandalorian"? Jak wygląda postać, w którą wciela się Pascal? W końcu w serialowym świecie twarz Mando może przecież wyglądać zupełnie inaczej. Osoby, które liczyły, że w pierwszym sezonie serialu odkryją tajemnicę, czują się zapewne uradowane, bo w finałowym odcinku pierwszego sezonu zdradzono tożsamość łowcy nagród. 

Przeczytaj także

Fani "Gwiezdnych Wojen" mogą kupić sobie klocki Lego inspirowane czwartym odcinkiem pierwszego sezonu "The Mandalorian", w którym pojawiła się maszyna krocząca AT-ST. W zestawie dołączona jest figurka Mandalorianina, którą tak jak większość ludzików duńskiej firmy, można rozłożyć na części pierwsze. Jednym z takich elementów jest hełm głównego bohatera. Okazuje się jednak, że po jego zdjęciu, właściciela zestawu czeka niespodzianka. 

W miejscu, gdzie zazwyczaj jest symboliczna żółta facjata z wyrażającą emocje minką, znajduje się klocek głowy całkowicie pokryty czarną farbą. Twórcy zestawu postanowili zachować tożsamość Mando w tajemnicy. 

Chociaż Mando pokazał finalnie twarz, zestaw powstał w momencie, kiedy informacje na jego temat były pilnie strzeżoną tajemnicą. Z tego powodu twórcy Lego zdecydowali się ją podtrzymywać, tworząc ocenzurowaną wersję bohatera granego przez Pascala. Prawdopodobnie poprawiona figurka pojawi się w kolejnych zestawach inspirowanych serialem "Star Wars".

Przeczytaj także

Jon Favreau tworząc "The Mandalorian" postanowił zrobić western osadzony w świecie "Gwiezdnych Wojen". Bezimienny, tajemniczy łowca nagród idealnie pasuje do obu tych rzeczywistości. Poza tym wielu fanów kosmicznej sagi narzekało, że prequele serii zburzyły podstawową cechę wpływającą na popularność innego zabijaki w mandaliorańskim rynsztunku - Boby Fetta. Zdradzenie jego historii sprawiło, że czar prysł. Z tego powodu twórcy serialu zdecydowali się pójść w zupełnie innym kierunku. 

Przeczytaj także

"The Mandalorian" sezon 2 - kiedy premiera?

Chociaż emisja pierwszego sezonu serialu dobiegła już końca, obecni trwają zdjęcia do kontynuacji, która za jakiś czas zadebiutuje na platformie Disney+. Jon Favreau potwierdził, że premiera nowych przygód Mando odbędzie się jesienią 2020 roku. W drugim sezonie mają pojawić się bohaterowie znani z kinowych produkcji osadzonych w uniwersum "Star Wars". 

Przeczytaj także

Zobacz też: "The Mandalorian" - Jon Favreau pokazał zdjęcie z planu 2. sezonu serialu Disney+

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.