18.11.2019 12:38

"The Mandalorian": kiedy dokładnie rozgrywa się serial "Star Wars"?

Na Disney+ pojawił się drugi odcinek serialu "The Mandalorian". Niektórzy widzowie nadal mają problem osadzeniem akcji w czasie. Kiedy rozgrywa się produkcja?

The Mandalorian
foto: kadr z serialu The Mandalorian

Na Disney+ zadebiutował kolejny odcinek "The Mandalorian" - pierwszego serialu aktorskiego, dziejącego się w świecie "Gwiezdnych Wojen". Kiedy toczy się akcja produkcji?

"The Mandalorian" - kiedy rozgrywa się akcja serialu?

"Star Wars" to dość rozbudowana seria, może nie tak skomplikowana, jak kinowe uniwersum Marvela, ale wielu widzów kolejność tytułów wpędza w zakłopotanie, mimo że epizody są numerowane. Zresztą fani stworzyli kilka sposobów na oglądanie "Gwiezdnych Wojen".

Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?
Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?
Przeczytaj także Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Sprawę komplikuje pojawienie się serialu "The Mandalorian", który jest spin-offem filmowej sagi. Twórcy zdecydowali się nie określać dokładnie, kiedy rozgrywają się wydarzenia ukazane w serialu. Jedna z uroczych postaci sprawiła nawet, że niektórzy myśleli, że rzecz dzieje się na kilkaset lat przed wydarzeniami z prequeli oryginalnej trylogii. Nic z tych rzeczy. Pewien szczegół z pierwszego odcinka potwierdza, kiedy tytułowy łowca nagród odbywa swoje przygody.

The Mandalorian

Chodzi o scenę, w której widać głowy szturmowców nadziane na pale. Ten fragment sugeruje, że oglądamy rzeczywistość po upadku Imperium. Oznacza to, że serial rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w epizodzie VI - "Powrocie Jedi".

Foto: materiały prasowe Lucasfilm/ Disney
Foto: materiały prasowe Lucasfilm/ Disney
Przeczytaj także George Lucas odwiedził plan serialu "The Mandalorian". Zobaczcie zakulisowe wideo

Te informacje potwierdzili zresztą sami twórcy, którzy przyznali, że losy mandaloriańskiego awanturnika toczą się pięć lat po zakończeniu oryginalnej serii. Oznacza to, że gdzieś w galaktyce Luke, Leia, i Han Solo żyją i mają się dobrze, Rey i Finn jeszcze się nawet nie urodzili, a Kylo Ren ma kilka lat. Biorąc pod uwagę, że akcja "The Mandaloriana" dzieje się na Zewnętrznych Rubieżach, istnieje małe prawdopodobieństwo, że w serialu pojawi się jedna z kluczowych postaci z filmów. Nie wykluczone jednak, że wątki z produkcji Disney+ będą miały znaczenie dla fabuły nadchodzącego filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Foto: materiały prasowe LucasFilm/ Disney
Foto: materiały prasowe LucasFilm/ Disney
Przeczytaj także Kto strzelił pierwszy? Znów próbowano poprawić scenę z Greedo i Hanem Solo. Teraz wygląda jeszcze gorzej

"The Mandalorian" - kiedy premiera kolejnego odcinka?

Co ciekawe na oficjalnym koncie "Star Wars" na Twitterze pojawiła się rozpiska sugerująca, w jaki sposób oglądać produkcje ze świata "Gwiezdnych Wojen".

Kolejny odcinek "The Mandalorian" trafi na Disney+ już 22 listopada 2019 roku. Pierwszy sezon będzie ukazywał się do 27 grudnia tego samego roku. W rolach głównych wystąpili Pedro Pascal, Carl Weathers, Werner Herzog, Omid Abtahi, Nick Nolte, Taika Waititi, Gina Carano oraz Giancarlo Esposito.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także "The Mandalorian" - Jon Favreau pokazał zdjęcie z planu 2. sezonu serialu Disney+

Zobacz też: George Lucas wyśmiewa zwiastun "Gwiezdnych Wojen IX" w niesamowitym deepfake'u

Tagi: Seriale Star Wars The Mandalorian