30.01.2018 13:14

Zobacz zwiastun „The Rain” – pierwszego duńskiego serialu Netfliksa w klimacie postapo

Świat, który znaliśmy już nie istnieje. W nowej, pozbawionej zasad społecznych rzeczywistości młodzi ludzie mogą stać się kimkolwiek tylko chcą. 

Zobacz zwiastun „The Rain” – pierwszego duńskiego serialu Netfliksa w klimacie postapo
foto: Per Arnesen/Netflix

„Idzie dysc, idzie dysc...” jak głosi stara, góralska pieśń biesiadna. Jednak w nowym serialu Netfliksa może skończyć się to o wiele gorzej niż zmoknięciem małego Janicka. Pierwszy pochodzący z Danii oryginalny serial Netfliksa przestrzega, że - by żyć - należy wystrzegać się deszczu.

O czym jest duński serial Netfliksa?

„The Rain to skandynawski thriller opowiadający o rodzeństwie, któremu udało się przetrwać zagładę ludzkości. Po epidemii morderczego wirusa świat, który znali, przestał istnieć. Teraz, sześć lat po tragicznych wydarzeniach, opuszczają swoją bezpieczną kryjówkę i dołączają do innych pozostałych przy życiu ludzi. Wraz z nową grupą wyruszają w niebezpieczną podróż, by odnaleźć jakiekolwiek ślady zniszczonej cywilizacji. Jak zapowiada producent, choć nowa rzeczywistość jest pozbawiona zasad społecznych, standardowe problemy młodzieży związane z miłością, zazdrością i dojrzewaniem nie zniknęły.

Teaser serialu The Rain

Serial został zrealizowany w konwencji postapo. Jego opis sugeruje, że możemy spodziewać się produkcji w stylu powieści i filmów dla młodych dorosłych jak „Piąta fala” Ricka Yanceya. Na razie nie wyjaśniono, dlaczego bohaterowie powinni unikać deszczu. Prawdopodobnie chodzi o toksyczne opady, jednak czy to wystarczające wytłumaczenie, by zatytułować tak cały serial? Tego dowiemy się pewnie z kolejnych materiałów promocyjnych, tymczasem możemy zobaczyć pierwszy, zapowiadający premierę zwiastun: 

Kiedy premiera The Rain?

„The Rain”, podobnie jak pierwszy polski serial Netfliksa, został w całości zrealizowany przez lokalną ekipę z Danii. Twórcami sią Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen i Christian Potalivo. W obsadzie znaleźli się: Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lucas Lynggaard Tønnesen, Lars Simonsen, Iben Hjejle, Angela Bundalovic, Sonny Lindberg, Jessica Dinnage, Lukas Løkken i Johannes Kuhnke. Premiera została zapowiedziana na wiosnę 2018 roku. 

Serial jest kolejną oryginalną produkcją Netfliksa po „Black Mirror”, „Altered Carbon” i „Mute”, która ukazuje przerażającą wizję przyszłości, a także jedną z nielicznych lokalnych europejskich produkcji obok „Dark” i nadchodzącego polskiego serialu Agnieszki Holland.

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix The Rain Seriale Zwiastuny