01.06.2018 10:39

„The Rain”: Netflix ogłosił 2. sezon duńskiego serialu postapo. Kiedy premiera?

Mimo upałów za oknem, Netflix zwiastuje kolejny deszczowy sezon. Duński serial „The Rain” powróci z kolejną porcją odcinków. Na kiedy planowana jest premiera „The Rain 2”?

The Rain
foto: materiały prasowe Netflix

„The Rain” zadebiutował w serwisie na początku maja 2018 roku i od razu okazał się jedną z najbardziej przebojowych europejskich produkcji oryginalnych Netfliksa. Serial o grupie ocalałych z epidemii wirusa przenoszonego przez deszcz został doceniony zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność na całym świecie. Pierwsza duńska produkcja Netfliksa zaskarbiła sobie rzesze fanów wśród Polaków, Amerykanów, Brytyjczyków, Brazylijczyków, Francuzów, Niemców i oczywiście samych Duńczyków. Nie dziwi więc, że władze serwisu zdecydowały się na kontynuację serialu.

„The Rain 2” - kiedy premiera?

„The Rain 2” opowie o dalszych losach Simone, Rasmusa i reszty ocalałych. Zdjęcia do kolejnych odcinków mają rozpocząć się jeszcze w 2018 roku. Premiera 2. sezonu „The Rain” planowana jest na rok 2019.

"

„Jesteśmy grupą, trzymamy się razem.” 2. sezon The Rain zapowiedziany na 2019. "

Kelly Luegenbiehl, Wiceprezydent ds. Międzynarodowych Produkcji Oryginalnych Netflix, podsumował decyzję giganta streamingowego w następujący sposób:

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że wraz z utalentowaną obsadą i naszą wspaniałą ekipą rozpoczynamy pracę nad kolejnym sezonem. The Rain opowiada bliską ludziom historię, której istota sięga do uniwersalnych motywów, z którymi każdy z nas może się utożsamiać. Fakt, że pierwszy sezon dotarł do publiczności na całym świecie, to kolejny dowód na to, że dobre historie są w stanie przekraczać wszelkie granice. "

Twórcami serialu „The Rain” są: główny scenarzysta Jannik Tai Mosholt („Rząd”, „Rita”) oraz Esben Toft Jacobsen („Wielki niedźwiedź”) i Christian Potalivo („Nowi lokatorzy”). Jak twierdzi Mosholt, mają jeszcze sporo do opowiedzenia o bohaterach serialu i otaczającym ich świecie:

"

Niezmiernie cieszymy się z sukcesu naszej produkcji i niezwykle pozytywnego odbioru ze strony publiczności. Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia kolejnego sezonu. Wciąż mamy wiele do powiedzenia na temat bohaterów i świata The Rain i nie możemy się doczekać, aż wszyscy będą mogli to zobaczyć. "

„The Rain” - o czym jest?

Akcja pierwszego sezonu „The Rain” toczy się 6 lat po zagładzie niemal całej ludności Skandynawii, która była efektem epidemii śmiercionośnego wirusa przenoszonego przez deszcz. Głównymi bohaterami są Simone i Rasmus - rodzeństwo, które opuszcza bezpieczny bunkier i dołącza do grupy pozostałych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię, odkrywając jednocześnie prawdę o losach ludzkości i o sobie samych.

The Rain

„The Rain” jest drugą po niemieckim „Dark” tak przebojową i promowaną na tak dużą skalę europejską produkcją Netfliksa. W rolach głównych wystąpili Alba August („Förtroligheten”), Mikkel Boe Følsgaard („Kochanek królowej”), Lucas Lynggaard Tønnesen („Kobieta w klatce”), Lars Simonsen („Braterstwo”), Iben Hjejle („Przeboje i podboje”), Angela Bundalovic („Gwałt”), Sonny Lindberg („Scheda”), Jessica Dinnage („Mistrz”), Lukas Løkken („En-To-Tre-Nu!”) i Johannes Kuhnke („Turysta”).

Pierwszy sezon „The Rain” jest dostępny w całości na platformie Netflix.

Czy oglądasz serial „The Rain”?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix The Rain postapo