„The Simpsons” na Halloween. Co zobaczymy w specjalnym odcinku serialu?

Sergiusz Kurczuk
17.10.2018 14:04
„The Simpsons” na Halloween. Co zobaczymy w specjalnym odcinku serialu? Fot. kadr z serialu The Simpsons

Tradycją „The Simpsons” są specjalne odcinki z okazji Halloween. Jakie klasyczne horrory twórcy serialu wyśmieją tym razem?

Fani serialu „The Simpsons” są przyzwyczajeni do odcinka z okazji Halloween zatytułowanego ,,Treehouse of Horror”. To wielka gratka dla miłośników popkultury, ponieważ twórcy zamieszczają w nim wiele odniesień do innych seriali i filmów związanych w jakimś stopniu z atmosferą święta duchów. W tym roku przypada 29. odcinek ,,Treehouse of Horror”. Co zobaczymy tym razem?

„The Simpsons Treehouse of Horror XXIX” – z czego będą żartować twórcy serialu?

Producent wykonawczy „The Simpsons” Al Jean rozmawiał z okazji zbliżającej się premiery tegorocznego ,,Treehouse of Horror” z serwisem Entertainment Weekly. Zdradził, jakich odniesień mogą doszukiwać się widzowie „The Simpsons”. W halloweenowym odcinku pojawią się między innymi żarty z „Parku Jurajskiego”, „Inwazji porywaczy ciał”, a nawet „Trzech oblicz Ewy”. To jednak nie wszystko. Fani twórczości Lovecrafta również znajdą coś dla siebie. Odniesienie do horrorów pisarza pojawi się w zmodyfikowanej czołówce serialu.

Cthulhu – starożytna istota z morza stanie do zawodów w jedzeniu z Homerem. Zostawię w niedopowiedzeniu, kto wygra w tej konkurencji.

„The Simpsons Treehouse of Horror XXX” – szatański odcinek specjalny w roku 2019

Okazuje się jednak, że prawdziwa gratka dla fanów mrocznych klimatów trafi się dopiero w roku 2019, kiedy ,,Treehouse of Horror” doczeka się trzydziestej odsłony. Okazuje się, że za sprawą niesamowitego zbiegu okoliczności przyszłoroczny odcinek specjalny będzie jednocześnie 666. odcinkiem całego serialu. Jean zażartował, że wszystko zostało zaplanowane w roku 1989, kiedy powstawał serial „The Simpsons”.

29. odsłona ,,Treehouse of Horror” trafi na anteny stacji Fox 20 października 2018 roku. Niestety data dotyczy amerykańskiej emisji odcinka halloweenowego. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi na polskie ekrany telewizorów.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.