Twórcy "Gambitu królowej" i "Czarnobyla" pracują nad wspólnym serialem sci-fi

15.01.2021 12:34
Gambit królowej Fot. materiały prasowe Netflix

To może być serial dekady! Scenarzysta "Gambitu królowej" i reżyser "Czarnobyla" przeniosą na ekran bestsellerową powieść "The Sparrow" autorstwa Mary Dorii Russell, która łączy w sobie science fiction z elementami filozofii religii.

Twórcy najbardziej wychwalanych seriali ostatnich lat szykują wspólną produkcję odcinkową. Scott Frank ("Gambit królowej", "Logan", "Raport mniejszości") napisze scenariusz, a Johan Renck ("Czarnobyl", "Breaking Bad", "Wikingowie") wyreżyseruje "The Sparrow" - wyjątkową historię sci-fi, stworzoną w 1993 roku przez amerykańską pisarkę fantasy, Mary Dorię Russell. Frank i Renck będą też pełnić rolę producentów wykonawczych wraz Markiem Johnsonem ("Better Call Saul"). Produkcja zapowiadana jest jako serial limitowany.

O czym będzie serial "The Sparrow"?

"The Sparrow" to opowieść o grupie naukowców i jezuitów w jednym, którym udaje się odebrać sygnał od obcej cywilizacji. Uznając to za znak, Watykan wysyła ich w sekretną misję kosmiczną pod wodzą Ojca Emilio Sandoza, by dowieść istnienia Boga. Na miejscu Ziemianie nie odkrywają jednak żadnych bóstw, lecz dwa cywilizowane gatunki – łagodnych wegetarian i groźnych drapieżników. Początkowo udana ekspedycja, ostatecznie kończy się tragedią, a jedynym ocalałym zostaje Ojciec Sandoz, który wraca na Ziemię złamany fizycznie i duchowo, by zmierzyć się ze śledztwem watykańskim.

Zobacz także

"The Sparrow" ukazał się w Polsce w 1999 roku pod tytułem "Wróbel". Książka opisywana jest jako sci-fi z elementami antropologii i filozofii religii, będące "podróżą na odległą planetę i do rdzenia ludzkiej duszy". W 2006 roku prawa do ekranizacji nabył Brad Pitt, który chciał przenieść ją na ekran z wytwórnią Warner Bros., obsadzając się w głównej roli. Mary Doria Russell zerwała jednak kontrakt z producentami w związku różnicami w interpretacji dzieła. Miejmy nadzieję, że interpretacja Franka i Rencka jej się spodoba. 

Polecamy

"Gambit królowej" i "Czarnobyl" najlepszymi serialami ostatnich lat

Niepozorna historia o niepozornej dziewczynie uprawiającej mało efektowny sport ukazała się największym hitem 2020 roku. "Gambit królowej" zadebiutował na Netflix w październiku 2020 roku, nie tylko podbijając serca użytkowników serwisu i czyniąc z Anyi Taylor-Joy międzynarodową gwiazdę, ale także rozsławiając grę w szachy na niespotykaną dotąd skalę. Podobne wrażenie na widzach zrobił rok wcześniej nagrodzony Emmy i Złotymi Globami "Czarnobyl", który strącił z piedestału "Grę o tron", stając się w 2019 roku najchętniej oglądanym serialem HBO i najlepszym serialem w historii wg użytkowników IMDB.

Połączenie talentów stojących za obydwoma tytułami z tak intrygującą historią, jaką stworzyła Mary Doria Russell może zwiastować tylko jedno - serial "The Sparrow" ma szansę być jedną z najciekawszych produkcji nowej dekady.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.