04.10.2018 14:19

Gwiazda „Breaking Bad” w zwiastunie amerykańskiej wersji „Nietykalnych”

Już niebawem do kin trafi amerykański remake francuskiego hitu „Nietykalni”, w którym wystąpią Bryan Cranston, Kevin Hart i Nicole Kidman. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „The Upside”.

Amerykański remake nietykalnych
foto: kadr z wideo

Hollywood po raz kolejny postanowiło sięgnąć po sprawdzony przepis zza oceanu i zrealizować na jego podstawie własną produkcję. I nie chodzi o następną przeróbkę azjatyckiego horroru, lecz o jeden z największych francuskich hitów kinowych ostatnich lat – „Nietykalnych”, gdzie w główne role wcielili się François Cluzet i Omar Sy. Amerykanie nazwali swoją wersję „The Upside” i właśnie zaprezentowali pierwszy zwiastun filmu.

Nietykalni

„The Upside”: oficjalny zwiastun

„The Upside” opowiada dokładnie tę samą historię, co francuski oryginał z 2011 roku. W filmie zobaczymy więc wzruszającą opowieść o rodzącej się nieoczekiwanie przyjaźni między sparaliżowanym milionerem i opiekującym się nim czarnoskórym chłopakiem, który właśnie wyszedł z więzienia.

W amerykańskiej wersji w rolach głównych zobaczymy znanego z „Breaking Bad” Bryana Cranstona oraz Kevina Harta, który wystąpił m.in. w zeszłorocznym blockbusterze „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Na ekranie towarzyszyć im będzie m.in. Nicole Kidman w roli asystenki sparaliżowanego Phillipa.

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji. Każdy, kto widział „Nietykalnych” z 2011 roku z pewnością znajdzie w nim wiele znajomych scen:

Reżyserem filmu jest Neil Burger („Niezgodna”, „Jestem Bogiem”). Scenariusz, na podstawie oryginalnej wersji, napisali Paul Feig i Jon Harmere. Premiera filmu została zapowiedziana na styczeń 2019.

Amerykańskie remaki europejskich filmów

Choć amerykańskie remaki kojarzą nam się głównie z przeróbkami azjatyckich horrorów, „Nietykalni” nie są pierwszym przykładem europejskiego filmu, na bazie którego Amerykanie stworzyli własną wersję. Co więcej, wiele słynnych dzieł z USA ma swoje korzenie właśnie w Europie. Remakami europejskich filmów są m.in. „Zapach kobiety” z Alem Pacino w roli głównej (na podstawie włoskiego filmu o tym samym tytule), „12 małp” z Bradem Pittem i Brucem Willisem (na podstawie francuskiego filmu „Filar”), „Bezsenność” Christophera Nolana (na podstawie norweskiego filmu o tym samym tytule), a nawet legendarne „Pół żartem, pół serio” (na podstawie filu „Fanfary miłości” produkcji RFN).

Czy tworzenie amerykańskich remaków europejskich filmów ma sens?

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny francuskie kino