28.08.2018 11:30

„The Walking Dead”: Fox pokazał obszerną galerię z 9. sezonu serialu

Stacja tworząca „The Walking Dead” przygotowuje się do zbliżającej się wielkimi krokami premiery 9. sezonu ich hitowego show. Tym razem pokazano zdjęcia z nadchodzących epizodów serialu.

The Walking Dead
foto: materiały prasowe

Wygląda na to, że 9. sezon „The Walking Dead” będzie prawdziwym przełomem w serialu. Z produkcji odchodzi Andrew Lincoln, który od początku wcielał się w głównego bohatera Ricka Grimesa. W związku z tym, ktoś będzie musiał zastąpić go w roli lidera Alexandrii. Komu przypadnie ta odpowiedzialność? Tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. Jednak już teraz wiemy, że bohaterowie są w bardzo dobrym miejscu - w pierwszych zwiastunach widzieliśmy, że ich ośrodek się rozrasta, a oni sami korzystają z chwili spokoju i szczęścia, których mogli zaznać po zakończeniu wojny z ugrupowaniem Negana.

Sielanka nie będzie trwała jednak długo - wygląda na to, że grupa zacznie być trawiona przez konflikty wewnętrzne i to właśnie one będą głównym czynnikiem zapalnym nadchodzących odcinków „The Walking Dead”. W jaki sposób Rick zostanie odsunięty od władzy? Co się z nim stanie? Zginie? A może po prostu odejdzie samotnie w swoją stronę? Tego nie dowiemy się z nowej galerii zdjęć z 9. sezonu serialu. Zobaczymy na nich za to, że Maggie definitywnie będzie głównym przeciwnikiem Grimesa, a także będziemy świadkami kwitnącej miłości między Ezekielem a Carol. Z resztą zobaczcie sami:

The Walking Dead sezon 9 - nowe postaci

Pod koniec sierpnia 2018 roku portal The Hollywood Reporter poinformował, że do obsady 9. sezonu „The Walking Dead” dołączą dwie ważne postaci, a mianowicie Alpha i Lydia, czyli liderka Szeptaczy i jej córka. W nowe rolę wcielą się kolejno Samantha Morton („Raport mniejszości”, „John Carter”) i Cassady McClincy. Szeptacze to grupa ludzi, która przebiera się za zombie i żyje wśród nich. O dziwo, postaci z tej grupy nie zabijają żywych trupów, a jedynie innych ludzi. W komiksowym pierwowzorze Lydia romansowała z Carlem, czyli synem Ricka, ale w związku z wydarzeniami 8. sezonu ta linia fabularna raczej nie zostanie wykorzystana. No chyba, że młodego Grimesa zastąpi ktoś inny. 

Wszystkiego dowiemy się jednak już 8 października 2018 roku o godzinie 22.00, bo właśnie wtedy na FOX odbędzie się polska premiera 9. sezonu „The Walking Dead”. Czekacie na nowe odcinki serialu?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale The Walking Dead Fox