13.03.2020 10:38

"The Walking Dead": koronawirus dotarł do szpitala, w którym Rick Grimes obudził się w 1. odcinku serialu

W Kentucky's Harrison Memorial Hospital odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. To właśnie tam ze śpiączki wybudził się Rick Grimes, by odkryć, że świat trawi pandemia zombie.

Foto: materiały prasowe AMC
Foto: materiały prasowe AMC

Koronawirus rozprzestrzeniania się po świecie. Każdego dnia odnotowywane są kolejne przypadki, a jeden z najnowszych szczególnie zainteresuje fanów "The Walking Dead". U jednego z pacjentów Kentucky's Harrison Memorial Hospital zdiagnozowano obecność wirusa SARS-CoV-2. To właśnie w tym szpitalu rozgrywa się akcja 1. odcinka serialu, gdy główny bohater wybudza się ze śpiączki i odkrywa, że wybuchła pandemia zombie.

Koronawirus w szpitalu z "The Walking Dead"

Choć akcja serialu rozgrywa się w Atlancie (przynajmniej początkowo), szpitalem, w którym obudził się Rick Grimes był Kentucky's Harrison Memorial Hospital (dokładnie tak, jak miało to miejsce w komiksach). Bohater ze zgrozą odkrył wówczas, że nastała apokalipsa, a po świecie szwendają się żywe trupy. Sekwencję w szpitalu pamięta każdy, kto widział serial. W końcu znajdujące się w nim drzwi z napisem "Don't Open Dead Inside" przeszły już do legendy (głównie ze względu na niefortunny zapis).

Foto: materiały prasowe AMC
Foto: materiały prasowe AMC
Przeczytaj także Top 10 - najlepsze produkcje o wirusach, pandemii i masowej zagładzie

Teraz fani "The Walking Dead" powracają myślami do pilotażowego odcinka, bowiem do rzeczonego szpitala dotarł koronawirus. W oficjalnym oświadczeniu placówki czytamy:

"

Dnia 6 marca 2020 roku z HMH [Kentucky's Harrison Memorial Hospital - przyp. red.] skontaktował się Kentucky Department of Public Health (dalej KDPH ) w sprawie potwierdzonego przypadku COVID-19 u osoby, która była pacjentem naszego szpitala. [...] Pacjent zgłosił się do naszego szpitala z objawami grypopodobnymi. W tym czasie chory nie spełniał wymogów badań przesiewowych w kierunku KDPH i był leczony pod kątem prezentowanych objawów. Kiedy objawy nie ustąpiły, pacjent wrócił. "

ulotka o koronawirusie
ulotka o koronawirusie
Przeczytaj także Koronawirus: co grozi za złamanie kwarantanny domowej?

Fani "The Walking Dead" rzecz jasna zareagowali. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy rozemocjonowanych fanów, obwieszczających apokalipsę zombie.

"

Więc, w Kentucky jest pierwszy przypadek koronawirusa. W Harrison Memorial Hospital. Tam też obudził się Rick... ZACZĘŁO SIĘ. "

Foto: MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS
Foto: MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS
Przeczytaj także Koronawirus to wirus z "Bastionu" Stephena Kinga? Autor skomentował te porównania

Spanikowanych uspokajamy - koronawirus nie ma nic wspólnego z pandemią zombie. Zwłaszcza, że sam twórca "The Walking Dead", Robert Kirkman, potwierdził jakiś czas temu, co wywołało apokalipsę. I nie, nie był to COVID-19.

Zobacz też: Jak odróżnić gorączkę od infekcji zombie? "The Walking Dead" wydało film instruktażowy 

Tagi: Seriale The Walking Dead zombie koronawirus