„The Walking Dead” wstrzymuje produkcję po śmierci kaskadera

Kamil Dachnij
14.07.2017 12:13
„The Walking Dead” wstrzymuje produkcję po śmierci kaskadera Fot. kadr z filmu

Często nie pamiętamy, jak niebezpieczne bywają wyczyny kaskaderskie. Do tragicznego wypadku doszło na planie filmowym serialu stacji AMC. 

AMC postanowiło zawiesić plan filmowy 8. sezonu „The Walking Dead” z powodu śmierci kaskadera Johna Berneckera. Mężczyzna doznał poważnego urazu głowy po tym, jak spadł z ponad 6 metrów na beton. Szybko został przewieziony do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować i zmarł na oddziale intensywnej terapii. Według różnych źródeł  kaskader i jeden z aktorów ćwiczyli scenę walki, która miała się zakończyć rutynowym upadkiem z balkonu, ale niestety Bernecker potknął się i nieszczęśliwie zleciał na głowę.  

Bernecker był prawdziwym weteranem w swoim zawodzie. Brał udział w takich produkcjach jak „Olimp w ogniu”, ostatnich trzech częściach „Igrzysk śmierci” oraz „Loganie”. Ostatnio pracował na planie „Black Panther” Marvela oraz „Rampage”, adaptacji gry wideo z lat 80., gdzie główną rolę gra Dwayne Johnson. Mężczyzna występował sporadycznie jako aktor, pojawiając się w małych rólkach we wspomnianym „Loganie”, „Gęsiej skórce”, „Łowcy czarownic” i w jednym epizodzie 1. sezonu „Detektywa” stacji HBO.

Organizacja SAG-AFTRA, która m.in. zajmuje się reprezentowaniem kaskaderów, zamierza przeprowadzić śledztwo, by sprawdzić, czy nie zostały złamane procedury bezpieczeństwa na planie filmowym w Georgii. Póki co nie wiadomo na jaki czas zawieszono zdjęcia „The Walking Dead”. Przypomnijmy, że 8. sezon zadebiutuje w październiku 2017 roku i tradycyjnie będzie się składać z 16 odcinków. Najnowsza odsłona serialu zapowiada się szczególnie ciekawie, bowiem ukaże wojnę totalną między Rickiem a Zbawcami. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.