14.07.2017 12:13

„The Walking Dead” wstrzymuje produkcję po śmierci kaskadera

Często nie pamiętamy, jak niebezpieczne bywają wyczyny kaskaderskie. Do tragicznego wypadku doszło na planie filmowym serialu stacji AMC. 

„The Walking Dead” wstrzymuje produkcję po śmierci kaskadera
foto: kadr z filmu

AMC postanowiło zawiesić plan filmowy 8. sezonu „The Walking Dead” z powodu śmierci kaskadera Johna Berneckera. Mężczyzna doznał poważnego urazu głowy po tym, jak spadł z ponad 6 metrów na beton. Szybko został przewieziony do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować i zmarł na oddziale intensywnej terapii. Według różnych źródeł  kaskader i jeden z aktorów ćwiczyli scenę walki, która miała się zakończyć rutynowym upadkiem z balkonu, ale niestety Bernecker potknął się i nieszczęśliwie zleciał na głowę.  

Bernecker był prawdziwym weteranem w swoim zawodzie. Brał udział w takich produkcjach jak „Olimp w ogniu”, ostatnich trzech częściach „Igrzysk śmierci” oraz „Loganie”. Ostatnio pracował na planie „Black Panther” Marvela oraz „Rampage”, adaptacji gry wideo z lat 80., gdzie główną rolę gra Dwayne Johnson. Mężczyzna występował sporadycznie jako aktor, pojawiając się w małych rólkach we wspomnianym „Loganie”, „Gęsiej skórce”, „Łowcy czarownic” i w jednym epizodzie 1. sezonu „Detektywa” stacji HBO.

Organizacja SAG-AFTRA, która m.in. zajmuje się reprezentowaniem kaskaderów, zamierza przeprowadzić śledztwo, by sprawdzić, czy nie zostały złamane procedury bezpieczeństwa na planie filmowym w Georgii. Póki co nie wiadomo na jaki czas zawieszono zdjęcia „The Walking Dead”. Przypomnijmy, że 8. sezon zadebiutuje w październiku 2017 roku i tradycyjnie będzie się składać z 16 odcinków. Najnowsza odsłona serialu zapowiada się szczególnie ciekawie, bowiem ukaże wojnę totalną między Rickiem a Zbawcami. 

Kamil Dachnij
Tagi: The Walking Dead News