„The Walking Dead” zżyna od „Gry o tron”?
Robert Skowronski
25.05.2017 13:59
„The Walking Dead” zżyna od „Gry o tron”? Fot. kadr z serialu

Bodaj dwa największe seriale, które zawojowały ekrany telewizorów na całym świecie. Czy czerpią od siebie inspiracje zakrawające o plagiat?

„Gra o tron” powróci w 7. sezonie już 16 lipca 2017 roku. Na „The Walking Dead” przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, bo Rick do walki z Neganem i Zbawcami stanie jesienią 2017. Będzie to już 8. sezon hitu AMC, w którym będzie zawarty setny odcinek produkcji.

Napływają do nas kolejne materiały promujące „Grę o tron”. W sieci zadebiutował już m.in. plakat nadchodzących epizodów. Dostaliśmy także ten zapowiadający „The Walking Dead”. Podobieństwo jest uderzające:

got Fot. foto: materiały prasowe
wd-season-8 Fot. foto: materiały prasowe

Co prawda na kanałach AMC w social mediach nie sposób znaleźć powyższego plakatu, ale źródła twierdzą, że to oficjalny poster, nie fanowski. Scott M. Gimple, showrunner „The Walking Dead”, opowiedział o tym co czeka miłośników serialu o zombie w przyszłych odcinkach:

Zakończenie 7. sezonu podyktowało strukturę i szybkość rozwoju historii w przyszłości. Tempo jest napędzane tym co czeka bohaterów. Nie chcę mówić niczego wprost, ale każdy kto oglądał serial wie, że bohaterowie są teraz w otwartym konflikcie ze Zbawcami. Nie ma zbyt wiele czasu na pogłębienie innych wątków niż kontynuowanie wojny.

Nie jest to oczywiście żadnym zaskoczeniem, podobnie jak przewidzenie tego co nam zgotuje „Gra o tron”. Co nieco zdradziła Sophie Turner, czyli serialowa Sansa Stark:

Jest nam dość smutno. Naprawdę czuć teraz, że już kończymy i zbliżamy się nieuchronnie do końca, przez co wszyscy jesteśmy poruszeni. Spędzamy więcej czasu razem w Belfaście, by tylko być ze sobą nieco dłużej. Mamy jeszcze przed sobą jeden sezon... No cóż, nie wszyscy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.