18.09.2018 11:15

Titans: Dlaczego Robin twierdzi, że trzeba „jeb*ć Batmana”?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć aktor wcielający się w młodego Graysona, Brenton Thwaites. Według niego to dobry sposób na pokazanie, o czym będzie serial.

Titans
foto: kadr z serialu

W lipcu 2018 roku pojawił się pierwszy zwiastun serialu „Titans”, w którym poznaliśmy młodych superbohaterów - Robina, Beast Boya, Starfire i Raven. Oprócz tego, że nie został on zbyt ciepło przyjęty przez większość fanów, to jeszcze do tego pojawiły się w nim słowa, których nie spodziewałby się chyba żaden fan DC - „je*ać Batmana” wypowiedziane przez Dicka Graysona.

Na temat tej linii dialogu wypowiedział się już producent serialu, Geoff Johns, który stwierdził, że to sposób Robina na odreagowanie pełnego przemocy życia, które Grayson spędził u boku Brusa Wayne'a. Na temat kontrowersyjnych słów eks-pomocnika Batmana w wywiadzie dla portalu Entertainment Weekly wypowiedział się aktor Brenton Thwaites. Według niego, ten dialog został dodany dopiero podczas dogrywek, ponieważ twórcy stwierdzili, że walka w alejce nie ma odpowiedniego zakończenia:

"

Nagraliśmy już scenę walki w alei, ale nie było tego „czegoś”. Nie było prawdziwego wykrzyknika. Wydaję mi się, że producenci chcieli czegoś, co by ustawiło ton naszej produkcji. Serial nie jest o Batmanie i według mnie ważne jest to, żeby ludzie o tym wiedzieli i nie byli rozczarowani, że nie zeskoczy nagle z sufitu i nie zacznie naparzać stu gości. Tu nie ma Batmana, to jest historia o Tytanach. Dla mnie „je*ać Batmana” podsumowuje to w dwóch słowach. "

Robin w Titans nie będzie grzeczny

Według niego Dick Grayson, którego zobaczymy w serialu „Titans”, jest zagubiony, niestabilny i bardzo rozchwiany emocjonalnie. W niczym nie przypomina obecnego Nightwinga z komiksów, czy nawet młodego Robina z czasów współpracy z Batmanem. Ta wersja bohatera stara się uciec od swojego poprzedniego życia jak najdalej i dlatego zostaje detektywem w Detroit:

"

Głównym celem tego serialu jest opowiedzenie historii o tym, jak Robin stara się uciec od życia z Batmanem i walką z przestępczością, która nie do końca mu się podobała. Teraz stara się odnaleźć swoją własną osobowość i własny kompas moralny. "

Titans - kiedy premiera?

Serial trafi na platformę DC Universe już 12 października 2018 roku. Na razie nie zapowiedziano, kiedy serwis rozpocznie działanie w Polsce. Prawdopodobnie będziemy musieli oglądać „Titans” w oryginale lub poczekać na polską wersję językową kilka miesięcy. Co wyniknie z konfliktu między Robinami? Przekonamy się za jakiś czas. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Titans DC Universe