To "Loki" zapoczątkuje multiversum w MCU? Znamy szczegóły serialu

12.08.2019 12:20
To "Loki" zapoczątkuje multiversum w MCU? Znamy szczegóły serialu Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Poznaliśmy nowe szczegóły związane z serialem "Loki". Wygląda na to, że to właśnie przyrodni brat Thora stworzy multiversum w Kinowym Uniwersum Marvela.

"Loki" to jeden z seriali wchodzących w skład Kinowego Uniwersum Marvela, które ukażą się za pośrednictwem platformy Disney Plus. Fani nordyckiego boga podstępu od dawna wyczekują informacji związanych z produkcją. Wygląda na to, że wreszcie poznaliśmy jakieś konkrety. I zapowiada się naprawdę ciekawie.

"Loki" zapoczątkuje multiversum w MCU?

Doniesienia potwierdzają to, co zapowiadał już sam Tom Hiddleston - w serialu zobaczymy wersję Lokiego z 2012 roku. Czyli w zasadzie tę najbardziej podłą i przebiegłą, gdy był on złoczyńcą z krwi i kości. W ramach przypomnienia, w "Avengers: Endgame" Loki uciekł z Tesseractem. Teraz wygląda na to, że Kamień Przestrzeni umożliwi mu podróże w czasie. Potwierdza to również wcześniejsze informacje fabularne, które zapowiadały, że Loki będzie cofać się w czasie i zmieniać rozmaite wydarzenia historyczne.

Foto: Everett Collection/Eastnews Fot. Foto: Everett Collection/Eastnews

Jak jednak wiemy ze wspomnianej produkcji, zmiany w przeszłości nie wpływają na przyszłość. Tworzą one nowe, alternatywne linie czasowe. Zatem, w serialu "Loki" będziemy obserwować, jak główny bohater zmienia historyczne wydarzenia i kreuje nowe rzeczywistości, tworząc tym samym gigantyczne multiversum. Wszystko to ma prowadzić bezpośrednio do kinowego sequela "Doktora Strange", którego podtytuł brzmi "In the Multiverse of Madness".

Przeczytaj także

Inne pogłoski wskazują również, że "Loki" przygotuje grunt pod film "Thor: Love and Thunder". Zgodnie z tymi doniesieniami, tworzenie wielu alternatywnych rzeczywistości doprowadzi Lokiego z powrotem do "tej właściwej". To właśnie on sprowadzi Mjolnira, umożliwiając Jane Foster zostanie Potężną Thor. Podkreślamy jednak, że są to jedynie pogłoski, nie potwierdzone informacje.

Foto: kadr z filmu "Thor: Mroczny Świat" Fot. Foto: kadr z filmu "Thor: Mroczny Świat"

"Loki" - obsada, premiera

Jedynym znanym członkiem obsady jest Tom Hiddleston, który po raz siódmy powróci w roli Lokiego. Serial zadebiutuje na platformie Disney Plus wiosną 2021 roku.

Zobacz też: Twórca "Ricka i Morty'ego" odpowie za serial o Lokim

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.