13.11.2019 19:38

To już oficjalne. "Wiedźmin" otrzyma drugi sezon

Najbardziej wyczekiwana premiera telewizyjna 2019 roku trafi do nas dopiero 20 grudnia. Jednak już teraz fani prozy Andrzeja Sapkowskiego mogą się nastawiać na co najmniej jeszcze jeden sezon "Wiedźmina".

wiedźmin
źródło: Materiały Prasowe / Netflix

To, że "Wiedźmin" nie skończy się na jednym sezonie, wydawało się pewne. Gigantyczny hype, jaki narósł wokół ekranizacji książek Andrzeja Sapkowskiego, wymaga od twórców, aby ci dali fanom co najmniej kilka odsłon swojej serii. Gdyby "Wiedźmin" Netfliksa miał się faktycznie zakończyć po zaledwie kilku odcinkach, byłaby to PR-owa katastrofa dla wszystkich ludzi związanych z tym projektem.

Tak się na szczęście nie stało i Netflix potwierdził, że Henry Cavill powróci do roli Geralta w przyszłym roku.

Wiedźmin oficjalnie otrzyma drugi sezon

Pierwszy sezon "Wiedźmina" trafi na Netfliksa już 20 grudnia 2019 roku. I chociaż nikt nie miał możliwości obejrzenia żadnego z ośmiu odcinków, które składają się na pierwszy sezon, to fani wiedzą już, że Netlifx planuje premierę drugiego sezonu w 2021 roku. A prace nad nim mają ruszyć już na początku 2020 roku w Londynie.

Henry Cavill jako Geralt
Henry Cavill jako Geralt
Przeczytaj także „Wiedźmin” może mieć 20 sezonów. Dobrego nigdy za wiele?

Podobnie jak w wypadku pierwszego sezonu, drugi będzie składał się z ośmiu odcinków. Oczywiście nic nie zmieni się, jeśli chodzi o casting najważniejszych postaci. Henry Cavill pozostanie Geraltem z Rivii, Anya Chalotra ponownie wcieli się w Yennefer, a Freya Allan w Ciri.

Netflix nie planuje również zmian, jeśli chodzi o showrunnerkę i główną scenarzystkę serialu .Lauren Schmidt Hissrich również będzie odpowiedzialna rónież za stworzenie drugiej odsłony serialu. Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko będą dalej zajmować się produkcją historii o Wiedźminie.

"

Jestem tak podekscytowana faktem, że byliśmy w stanie potwierdzić powrót do Europy [w której będzie kręcony drugi sezon przy.red.] zanim fani mogli zobaczyć pierwszy sezon. Cieszę się, że będziemy mogli dalej opowiadać historie Geralta, Yennefer i Ciri. "

- powiedziała Hissrich w rozmowie z The Wrap.

Premiera pierwszego sezonu "Wiedźmina" będzie miała miejsce 20.12.2019. Tego dnia wszystkie osiem odcinków trafi na Netflixa i tysiące wyczekujących fanów przekonają się, czy było warto czekać.

Zobacz także: Maciej Musiał, Henry Cavill i inni na pokaźnej porcji zdjęć z "Wiedźmina"

Ile sezonów powinien mieć "Wiedźmin"?

Tagi: Wiedźmin Netflix