Tom Hiddleston jako pastor w ekranizacji "Węża z Essex" [FOTO]

17.03.2021 11:49
Tom Hiddleston Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Tom Hiddleston rozpoczął właśnie pracę na planie kolejnego serialu. Słynny Brytyjczyk wcieli się w bohatera nagradzanej powieści Sarah Perry pt. "Wąż z Essex".

Tom Hiddleston znany powszechnie jako Loki z MCU kontynuuje swoją karierę telewizyjną. Po doskonale przyjętym "Nocnym recepcjoniście", który przyniósł mu Złoty Glob i nominację do Emmy, oraz wyczekiwanym serialu Disney+ o przebiegłym bracie Thora, aktor powraca na mały ekran. Właśnie rozpoczął zdjęcia do serialu "Wąż z Essex", gdzie wcieli się w XIX-wiecznego pastora. Apple TV, dla którego powstaje nowa produkcja z Hiddlestonem, zaprezentowało właśnie pierwsze zdjęcie aktora w nowej roli.

Polecamy

"Wąż z Essex": O czym będzie nowy serial z Tomem Hiddlestonem?

Wydana w 2016 roku książka, której autorką jest Sarah Perry, była wielkim bestsellerem i zdobyła nawet tytuł Książki Roku w ramach British Book Awards 2016. Akcja "The Essex Serpent" toczy się w 1893 roku. Główną bohaterką powieści jest Cora Seaborne, która po śmierci despotycznego męża przenosi się wraz z synem do Essex. Na miejscu nie zaznaje jednak spokoju, gdyż lokalna społeczność żyje powrotem mitycznego monstrum, które ma panoszyć się po mokradłach w przybrzeżnej parafii Aldwinter. Jako racjonalistka i miłośniczka przyrody nie wierzy w nadnaturalne moce i rusza śladami "bestii", licząc, że uda jej się odkryć nieznany dotąd gatunek. Podobnego zdania jest pastor William Ransome, który stara się uspokoić parafian. Cora i Will mimo licznych dzielących ich różnic zaczynają nawiązywać intensywną relację...

Polecamy

"Wąż z Essex": obsada i twórcy

W rolę Cory wcieli się Claire Danes, której sławę w latach 90. przyniosła rola w "Romeo i Julii" u boku Leonarda DiCaprio. Popularność aktorki ponownie nasiliła się w ostatniej dekadzie za sprawą serialu "Homelander", gdzie grała główną bohaterkę. Tom Hiddleston wcieli się oczywiście w Williama Ransome'a. 

Reżyserką serialu jest Clio Barnard ("Mroczna rzeka"), a scenarzystką Anna Symon ("Pani Wilson"). Zdjęcia do produkcji wystartowały 15 marca 2021. Data premiery "Węża z Essex" nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.