03.12.2019 09:16

Tomasz Bagiński o "Wiedźminie": "nie mogliśmy wcisnąć całej 1. książki do 1. sezonu"

Premiera "Wiedźmina" jest już coraz bliżej, więc z dnia na dzień poznajemy coraz więcej szczegółów na temat projektu. Tym razem głos zabrał Tomasz Bagiński, który jest jednym twórców serialu Netfliksa.

Wiedźmin
foto: materiały prasowe/Netflix

Tomasz Bagiński jest od dawna zaangażowany w adaptację "Wiedźmina". Według legend, początkowo miał wyreżyserować film pełnometrażowy o Geralcie i spółce, ale na horyzoncie pojawił się Netflix i propozycja stworzenia serialu. Andrzej Sapkowski dał błogosławieństwo i przenosząc się o kilka lat w przyszłość, jesteśmy zaledwie dwa tygodnie od premiery "Wiedźmina", którego producentem wykonawczym jest właśnie Bagiński.

Tomasz Bagiński o tworzeniu serialu Wiedźmin

Artysta udzielił na planie serialu wywiadu portalowi Comicbook.com, w którym opowiedział sporo o samym procesie twórczym przy "Wiedźminie". Producent dzieła stwierdził, że książki Sapkowskiego są tak ogromne i różnorodne, że wyzwaniem było sprawne przerobienie ich na jeden sezon serialu.

Henry Cavill
Henry Cavill
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Tomasz Bagiński o Henrym Cavillu: "On stał się Geraltem"

Bagiński wyjaśnił, że użyli sporej ilości opowiadań z "Ostatniego życzenia", ale nie zdołali, ani nawet nie próbowali wcisnąć całej książki do pierwszych 8 odcinków:

"

Książki były zbyt duże, by zmieścić je w 8 odcinków. Musieliśmy być bardzo, bardzo ostrożni z opowiadaniami, które chcieliśmy przedstawić. Lauren S. Hissrich wykonała kawał dobrej pracy. Nie tylko wybrała odpowiednie opowieści, by przekazać historię Geralta, ale też dała odpowiednią głębię Yennefer i Ciri. Dla nas zawsze ważne było opowiedzenie większej historii. Większa historia pojawia się dopiero w sadze, a ta jest nie tylko o Geralcie, ale też o Yennefer oraz o Ciri. Wiedzieliśmy, że musimy odpowiednio zbudować te postaci. "

W "Wiedźminie" główną rolę zagra Henry Cavill, a towarzyszyć mu będą m.in. Freya Allan, Anya Chalotra, Joey Batey, MyAnna Buring i Maciej Musiał. Tak, jak wspominaliśmy - serial zadebiutuje już 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: 5 najlepszych serialowych premier grudnia, których nie możecie przegapić

Tagi: Seriale Wiedźmin Tomasz Bagiński Netflix