30.07.2018 16:24

Tomasz Bagiński określił klimat „Wiedźmina” na Netfliksie i opowiedział o współpracy z Andrzejem Sapkowskim

Reżyser jednego z nadchodzących odcinków serialu opowiedział w wywiadzie o swoich relacjach z twórcą całej serii, a także ostrożnie opisał klimat, który będzie dominował w produkcji o Geralcie.

Tomasz Bagiński
foto: kadr z wideo

Trwają castingi do netfliksowego „Wiedźmina”. W trakcie tego procesu mieliśmy już okazję zobaczyć 3 aktorki, które starały się o otrzymanie roli Yennefer, potężnej czarodziejki i miłości Geralta. W międzyczasie Tomasz Bagiński, współtwórca serialu, a także reżyser jednego z nadchodzących epizodów udzielił wywiadu portalowi Wirtualne Media, w którym co nieco opowiedział o „Wiedźminie”.

Reżyser opowiedział m.in. o emocjach, które panują wokół serialu. O ile on sam zdawał sobie sprawę z tego, jak gorąco zostanie on przyjęty przez media, zwłaszcza polskie, o tyle wiele osób pracujących przy „Wiedźminie” nie miało o tym pojęcia:

"

Czy spodziewaliśmy się aż takiego napięcia? Ja chyba tak, niektórych w zespole zaskoczył poziom temperatury związanej z serialem. Przykładem może być ostatnia wiadomość o tym, że serial pojawi się na przełomie 2019/2020 roku. Podchwyciły to polskie media, tyle że to było już ogłaszane trzy razy. Zauważ, że to jeden z niewielu seriali, który na tak długo przed premierą wywołuje tak duże emocje. Tę produkcję można porównywać chyba tylko do „Władcy Pierścieni” Amazona. Tam nie powstała nawet linijka scenariusza, my jesteśmy już dużo dalej. Będzie sporo zaskoczeń, na pewno serial wywoła dyskusje. To będzie świetna propozycja dla fanów, ale i widzów na całym świecie. "

Tomasz Bagiński o klimacie netfliksowego Wiedźmina

Bagińskiego zapytano również o atmosferę, która panować będzie w „Wiedźminie”. Wiele osób pokochało książki i gry właśnie przez wschodnioeuropejski i słowiański klimat tych pozycji, więc fani oczekują, że serial Netfliksa dość wiernie odda atmosferę pierwowzoru:

"

Wszyscy w zespole chcą, aby serial miał rys wschodnioeuropejski, słowiański. Aby nie był to typowy, amerykański serial. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże, zweryfikują to decyzje kreatywne. Pamiętajmy, że to praca zespołowa, naprawdę dobre pomysły pojawiają się z różnych stron, miejsc, kultur. Jestem jednym z członków zespołu. Wszyscy pracujemy nad jednym projektem. "

Została jeszcze kwestia Andrzeja Sapkowskiego, czyli twórcy wiedźmińskiego świata. Bagiński stwierdził, że współpraca przebiega sprawnie, a pisarz jest zaangażowany w projekt, ma wgląd w scenariusz i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przebiegają prace:

"

Dość często się spotykamy, kilka razy do roku. Podczas spotkań Andrzej dostaje informacje o tym, co dzieje się z serialem, ma szansę zerknąć na powstający scenariusz. Jak wygląda nasza wspólna praca - nie chciałbym do końca zdradzać. To nasza słodka tajemnica z panem Andrzejem. Jest, uczestniczy w procesie tak naprawdę w takim stopniu, w jakim chce. Wszystko zależy od niego. "

Wiedźmin Netflix - kiedy premiera?

Na razie wiemy, że ruszyły castingi do serialu, natomiast zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. „Wiedźmin” ma być kręcony na terenie Europy. Premiera odbędzie się prawdopodobnie pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix