05.09.2018 10:43

Tomasz Bagiński skomentował angaż Henry'ego Cavilla do roli Geralta: To absolutnie fantastyczny wybór

Tomasz Bagiński, który jest zaangażowany w serial Netfliksa „Wiedźmin”, wypowiedział się na temat angażu do głównej roli Henry'ego Cavilla. 

Tomasz Bagiński skomentował angaż Henry'ego Cavilla do roli Geralta: To absolutnie fantastyczny wybór
foto:Justyna ROJEK/East News

Fani „Wiedźmina” od dawna czekali na informację dotyczącą obsady powstającego serialu Netfliksa. Twórcy zaskoczyli większość miłośników bohatera stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, wybierając do roli Geralta Henry'ego Cavilla - aktora znanego najbardziej dzięki postaci Supermana. W adaptację sagi Sapkowskiego jest zaangażowany Tomasz Bagiński, który miał być jednym z reżyserów „Wiedźmina”. Pracował też nad animacjami pojawiającymi się w grach o Wiedźminie.

Filmowiec skomentował angaż hollywoodzkiego gwiazdora. 

„Wiedźmin” - Tomasz Bagiński komentuje angaż Henry'ego Cavilla do roli Geralta

Serwis Wp.pl zapytał Bagińskiego, co sądzi o decyzji osób odpowiedzialnych za casting do serialu. Okazuje się, że reżyser wiedział o wyborze Cavilla od jakiegoś czasu, ale nie mógł zdradzić tej informacji. 

"

Wiem o tym od jakiegoś czasu, tylko to była wewnętrzna tajemnica firmy. Jestem tą współpracą bardzo podekscytowany. To świetna wiadomość, że Henry Cavill zagra Geralta. Uważam, że jest to absolutnie fantastyczny wybór. "

Nie potwierdził ani nie zaprzeczył czy miał wpływ na wybór Cavilla do roli Geralta. Stwierdził, tylko że „nie chce przypisywać sobie zasług” w tej materii. 

Entuzjastycznie na temat castingu do tytułowej roli wypowiedziała się również Lauren Schmidt Hissrich - główna scenarzystka serialu. Poinformowała o tym na swoim Twitterze.

"

Z nim spotkałam się w pierwszej kolejności. Nie miałam jeszcze scenarzystów i scenariuszy - tylko zielone światło na robienie serialu i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomnę pasji, jaką emanował. On JEST Geraltem. Zawsze był. Jestem bardzo podekscytowana przyjęciem HENRY'EGO CAVILLA do rodziny „Wiedźmina”. "

„Wiedźmin” - kto zagra pozostałe role w serialu?

Na razie potwierdzono jedynie, kto wcieli się w Geralta. Wciąż trwają castingi do pozostałych ról, między innymi Yennefer i Triss. Na castingi zgłosiło się wiele aktorek, które z chęcią wystąpiłyby w nowej produkcji fantasy Nefliksa. W sieci pojawiło się kilka przecieków z przesłuchań, ale showrunnerka już dawno zastrzegła, że scenariusze pojawiające się na castingach, nie będą miały nic wspólnego z fabułą serialu. Na razie pozostaje nam czekać na kolejne informacje, dotyczące aktorów, którzy wystąpią w „Wiedźminie”.

Serial na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego będzie składał się z 8 odcinków. Pozostałymi reżyserami zostali Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Wciąż nie podano daty premiery „Wiedźmina”. Wiadomo jedynie, że serial zobaczymy w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Tomasz Bagiński Superman Netflix Henry Cavill