Top 7: Najlepsze filmy katastroficzne na Netflix

28.03.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:30
Filmy katastroficzne ne Netflix, foto: materiały prasowe|undefined Fot. Filmy katastroficzne ne Netflix, materiały prasowe

Filmy katastroficzne, obrazujące wszelkiego rodzaju klęski żywiołowe, anomalie pogodowe i scenariusze końca świata, cieszą się olbrzymią popularnością. Które z nich znajdziecie w aktualnej ofercie Netfliksa?

Globalna zagłada i wszelkiej maści kataklizmy od lat fascynują filmowców, którzy każdego roku prześcigają w prezentowaniu nam na ekranach kin koniec świata (lub przynajmniej śmierć wielu ludzi) na setki różnych sposobów. Rzecz jasna z różnym skutkiem. Nas najbardziej dziś interesują filmy katastroficzne, które znajdziecie na platformie Netflix.

Najlepsze filmy katastroficzne na Netflix

Jeśli macie ochotę obejrzeć film katastroficzny, lecz nie wiecie, które z tych dostępnych w aktualnej ofercie Netfliksa są rzeczywiście warte obejrzenia – przychodzimy z pomocą. Poniżej przedstawiamy najlepsze filmy katastroficzne znajdujących się w bibliotece platformy Netflix.

Przeczytaj także

1. "Niemożliwe" (2012), reż. J.A. Bayona

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Tajlandia, 2004 rok. Małżeństwo wraz z trójką synów postanawia spędzić święta Bożego Narodzenia w sercu tropikalnego raju. Luksusowy hotel położony w otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się gwarantować wymarzony wypoczynek. Jednak  w ciągu jednej chwili raj zmienia się w prawdziwe piekło. Nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. Chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami.

2. "Żywioł. Deepwater Horizon" (2016), reż. Peter Berg

Jest to historia załogi największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie, której przychodzi stawić czoła potędze morskiego żywiołu. Platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi do awarii, która doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. W tym samym czasie rozpoczyna się sztorm, w związku z czym służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą. 

3. "San Andreas" (2015), reż. Brad Peyton

Na skutek przesunięcia uskoku San Andreas w Kalifornii, dochodzi do trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Pilot helikoptera ratunkowego i jego żona muszą udać się z Los Angeles do San Francisco, aby uratować swoją jedyną córkę. W roli głównej Dwayne The Rock Johnson.

4. "Posejdon" (2006), reż.

Remake filmu z 1972 roku, z Kurtem Russellem w jednej z głównych ról. Przedstawia historię załogi tytułowego statku, który podczas zabawy sylwestrowej w trakcie rejsu, zderzył się z olbrzymią falą. Spowodowało to niebezpieczny przechył i zniszczenia, oraz panikę wśród załogi.

5. "The Perfect Storm" (2000), reż. Wolfgang Petersen

Ekranizacja książki Sebastiana Jungera, oparta na faktach. Przedstawia historię kapitanów kutrów rybackich, którzy w 1991 roku na Oceanie Atlantyckim trafili na huragan Grace, powstały wskutek połączenia trzech silnych frontów atmosferycznych, tworzący sztorm stulecia.

Zobacz też: >> Największe katastrofy naturalne XX i XXI wieku <<

6. "Dzień zagłady" (1998), reż. Mimi Leder

W stronę Ziemi kieruje się olbrzymich rozmiarów kometa. Wszelkie badania wskazują na to, że jej uderzenie zniszczy wszelkie życie na planecie. By uniknąć katastrofy lub przynajmniej zminimalizować straty, w kierunku komety wyrusza statek z grupą astronautów. 

7. "Zapowiedź" (2009), reż. Alex Proyas

Odnaleziony zostaje dziecięcy rysunek sprzed pół wieku, który, jak się okazuje, zawierał dokładne informacje odnośnie naturalnych katastrof, do których doszło przez ostatnie lata. Jednak nie wszystkie z proroctw się już wypełniły, pozostały bowiem jeszcze trzy daty, a zatem trzy kataklizmy.

Zobacz też: >> Tommy Wiseau jak bohater słynnych filmów katastroficznych <<

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami traktującymi o produkcjach znajdujących się w aktualnej ofercie Netfliksa. Znajdziecie u nas między innymi najlepsze komedie i filmy o miłości dostępne na Netflix oraz seriale kostiumowe oferowane przez platformę.

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.