26.03.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:33

Top 7: Najlepsze filmy o miłości na Netflix

Lubicie romantyczne filmy o wielkiej miłości, która pokona wszelkie przeszkody? Mamy coś dla was. Przedstawiamy siedem najlepszych filmów o miłości, które znajdziecie na Netfliksie.

Netflix, filmy o miłości, foto: Shutterstock
Netflix, filmy o miłości, foto: Shutterstock

Miłość jest (ponoć) najpiękniejszym uczuciem, jakiego doświadczyć może człowiek. Jeśli podzielacie to zdanie, w naszym zestawieniu z całą pewnością znajdziecie coś dla siebie. Prezentujemy siedem najlepszych filmów o miłości, które znajdziecie w aktualnej ofercie Netfliksa.

Netflix: Najlepsze filmy o miłości

Netflix w swojej bazie filmowej posiada wiele filmów o miłości, w chyba każdym możliwym gatunku. Znajdziecie tam klasyczne komedie romantyczne, melodramaty czy filmy dla nastolatek. Jeśli ciekawi was, co ciekawego w tej tematyce ma do zaoferowania platforma Netflix, przedstawiamy wam najlepsze filmy o miłości, które na niej znajdziecie.

Najlepsze komedie romantyczne
Najlepsze komedie romantyczne
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów

1. "Pamiętnik" (2004), reż. Nick Cassavetes

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa, będąca opowieścią o potędze miłości niemalże nieosiągalnej. Duke czyta starszej kobiecie, chorej na alzheimera, historię dwojga młodych ludzi, których połączyła wielka miłość, a brutalnie rozdzieliła rzeczywistość. Allie Nelson (Rachel McAdams) przyjechała na wakacje do małego miasteczka, gdzieś w Karolinie Północnej i tam poznała młodego romantyka imieniem Noah (Ryan Gosling). Po wspólnie spędzonych wakacjach, doszło do bolesnego rozstania, kiedy to Allie zniknęła z życia ukochanego na siedem lat.

2. "Dziennik Bridget Jones" (2001), reż. Sharon Maguire

Ekranizacji powieści Helen Fielding. 32-letnia Bridget Jones zaczyna prowadzić dziennik, który pomaga jej odmienić swoje dotychczasowe życie. Jest to przezabawna, odważna i oryginalna komedia romantyczna o przeuroczej Bridget, w której każda z kobiet widzi cząstkę siebie.

3. "Kocha, lubi, szanuje" (2011), reż. Glenn Ficarra, John Requa

Gdy w wieku czterdziestu paru lat przesadnie poprawny Cal Weaver dowiaduje się, że jego ukochana żona wdała się w romans i chce się rozwieść, jego na pozór idealne  życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności w relacjach damsko-męskich. Nieszczęśnika, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce. W tym samym czasie trzynastoletni syn Cala zaczyna pałać gorącym uczuciem do swojej siedemnastoletniej opiekunki, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. Jest to film z jedną z absolutnie najzabawniejszych scen kulminacyjnych w historii. Znajdziecie tu masę zarówno zabawnych, jak i wzruszających momentów, wyśmienite aktorstwo oraz niezawodny duet Emma Stone - Ryan Gosling.

4. "Mamma mia!" (2008), reż. Phyllida Lloyd

Można nie lubić musicali, ale film "Mamma mia!" opowiadający historię Donny, jej córki i przyjaciółek ma w sobie tak niewyobrażalną magię, że po prostu nie sposób mu się oprzeć. Wspaniała obsada, malownicze widoki, urzekająca i chwytająca za serce historia i sympatyczny bohaterowie, a wszystko to w rytm największych przebojów zespołu ABBA.

5. "To tylko seks" (2011), reż. Will Gluck

Dylan i Jamie to ludzie, którzy nie mają zamiaru się ustatkować, a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Jamie zajmuje się rekrutacją dla nowojorskiej firmy i próbuje zwerbować Dylana, który jest dyrektorem artystycznym z Los Angeles. Oboje szybko odkrywają, że są bratnimi duszami. Mając za sobą wiele nieudanych związków, gotowi są zrezygnować z miłości i skupić się na przyjemnościach. Kiedy więc Dylan przenosi się do Nowego Jorku, para zaczyna regularnie się spotykać, żartując z miłości, która jest według nich mitem rozpowszechnianym przez hollywoodzkie filmy. I właśnie wtedy rozpoczynają swój eksperyment.

6. "Miłość aż po ślub" (2017), reż. Reem Kherici

Juliette, choć sama jest zadowoloną z życia singielką, zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Facetów traktuje dość rozrywkowo i w beztroski sposób korzysta z własnych wdzięków. Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, znienawidzonej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście wrednej krowie i mężczyźnie, którego się kocha. 

7. "Wielki Gatsby" (2013), reż. Baz Luhrmann

Ekranizacja popularnej powieści F. Scotta Fitzgeralda o tym samym tytule. Historia wielkiej i tragicznej w skutkach miłości Jaya Gatsby'ego do pięknej Daisy, osadzona w czasach prohibicji na Long Island. Filmowi zarzucano zbytnią pompatyczność i przerost formy nad treścią, my uważamy jednak, że to romansidło z Leo DiCaprio w roli głównej jest jednym z najlepszych filmów o miłości, który buzuje od emocji niczym najdroższy szampan.

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy również do zapoznania się z naszymi tekstami traktującymi o najlepszych serialach oryginalnych Netfliksa oraz produkcjach dokumentalnych, które znajdziecie na platformie.

Który z powyższych filmów uważasz za najlepszy?

Tagi: Netflix Ranking filmów